Fimóza

Dobrý den, mám ročního chlapečka, jeho pediatrička již odmalička při každé kontrole konstatovala, že má fimózu. Nyní řekla, že pokud se do 18 měsíců stav nezmění, pošle nás na urologii. Znamená to, že bude muset podstoupit nějaký zákrok? Pokud ano, je zákrok ambulantní nebo za hospitalizace? Četla jsem, že se předkožka vyvíjí cca do 3 let, že se s ní nemá nic dělat, nepřetahovat apod., tak proč to doporučení na urologii? Není to předčasné? Nepozoruji žádné potíže, bez zánětů, při močení se pindík trochu nafoukne, ale proud je normální. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Předkožka chlapců může být do 3 let zúžená. Pokud se sama neuvolní, doporučuje se urologická konzultace. Pokud v 18 měsících nelze přetáhnout a neprojevují se problémy spojené se zánětem, doporučuji počkat. I ve vyšším věku dítěte se většina zúžení podaří vyřešit konzervativně, tedy bez chirurgického zákroku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Fimóza - diskuze


Fimóza - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívá v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Dobrý den, krvácení uprostřed menstruačního cyklu může být považováno za ovulační, ale to by rozhodně nemělo trvat 11 dní. Může se jednat o nějakou hormonální nevyrovnanost - někdy se to tak stává. Pokud je vyloučeno těhotenství, pak bych asi počkala - krvácení zřejmě zanedlouho ustane, pokud není silné a uvidíte, jak bude vypadat další cyklus. Nic vážného by to být ale nemělo.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce