Vtáčení nožičky

Dobrý den, mám 9. měsíčního syna a už se sám postaví a snaží se chodit okolo gauče nebo se postaví u chodítka a dělá u něj první krůčky. Ale v poslední době jsem si všimla, že občas dá jednu nožičky do strany (vytáčí ji ven). Bačkůrky mu už dávám a není to až tak hrozné. Ale dělá mi to starosti. Jsou na toto nějaké cviky nebo se tím zatím dokud plně nechodí nemám zabývat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Tento stav je nutno posoudit rehabilitačním pracovníkem nebo lékařem. Je v tomto věku běžný a je přechodný, systém chůze se vyvíjí, příp. vývoj stimulující cviky pro toto období najdete na: http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/cviceni-a-stimulace-v-prvnim-roce/9-12-mesic.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vtáčení nožičky - diskuze


Vtáčení nožičky - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce