Porodnice Krnov, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov

   
Hodnocení 2013-2014:
Hodnocení porodnice: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.
hvězdiček: 0
hodnotilo: 0 rodiček

Celkové hodnocení:
Hodnocení porodnice: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.
hvězdiček: 4.97
hodnotilo: 15 rodiček
[ podrobné hodnocení ]
 1. Adresa, kontakty porodnice
 2. Podrobná informace z porodnice
 3. Fotogalerie
 4. Fotoreportáž
 5. Hodnocení porodnice rodičkami
 6. Zkušenosti rodiček z porodnice Krnov - diskuze

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: I. P. Pavlova 9, Krnov, 794 01
Www stránky: www.szzkrnov.cz
E-mail: sekretariat@szzkrnov.cz
Primář: MUDr. Otto Vančo
Předporodní příprava - kontaktní osoba: p. Zdeňka Dvořáková
Telefon: Dvořákova.zdenka@szzkrnov.cz
E-mail: 554 690 448

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurz v naší nemocnici je tzv. Škola rodičů, která se skládá z 5 lekcí.

 • 1. lekce: Těhotenství, vývoj plodu, komunikace mezi matkou a plodem, komplikace v těhotenství
 • 2. lekce: Porod, porodní plán, I. – IV. doba porodní, Intisan.
 • 3. lekce: Film o porodu, nácvik a ukázka plevových poloh, úloha otce u porodu.
 • 4. lekce: Film porod do vody, prohlídka porodního sálu, oddělení, novorozeneckého úseku.
 • 5. lekce: Film o kojení, komentář k filmu.

Možnost zúčastnit se celého kurzu nebo pouze vybraných lekcí.
Cena celého kurzu je 250,-Kč, jedna lekce 50,-Kč.
Dále provádíme jednorázová setkání s porodní asistentkou, která poskytuje budoucím rodičkám a jejímu doprovodu veškeré informace o službách porodnice, odpovídá na dotazy, konzultuje s rodičkou porodní plán a možnosti splnění přání budoucích rodičů. Tato setkání jsou doplněna exkurzí na porodním sále, novorozeneckém traktu a porodním oddělení.
Tato služba je zdarma.
Každé pondělí zajišťujeme plavání od 12,30-13,30/maminky si hradí pouze vstupenku do bazénu/.

2. Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Na pokojích šestinedělí je plný rooming-in. Denně probíhají vizity u šestinedělek, vizity novorozenců zajišťuje novorozenecké oddělení, této vizity se účastní vždy i maminka.
Jedna novorozenecká sestra je určena pro stálý kontakt s šestinedělkou a jejím novorozencem, zajišťuje přikládání novorozence, správnou techniku kojení, odstříkávání, koupání novorozence s matkou. Porodní asistentka a lékař je 24 hodin k dispozici šestinedělce a jejímu dítěti.

3. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Přítomnost otce nebo doprovodu u porodu: 300,- Kč
 • Přítomnost otce u SC: 200,- Kč
 • Přítomnost otce u plánovaného SC na operačním sále: 600,- Kč
 • Screening v I. trimestru: 1000,- Kč
 • Zhotovení UZ snímku: 100,- Kč
 • Relaxace ve sprše: 300,- Kč
 • Relaxace ve vaně: 500,- Kč
 • Porod do vody: 1000,- Kč
 • Jednolůžkový pokoj s nadstandardním vybavením/noc: 300,- Kč
 • Pokoj pro rodičku a její doprovod s nadstandardním vybavením/noc: 600,- Kč

3. Fotogalerie

[ Zobrazit fotogalerii ]

Budova nemocnice Vchod do porodnice Vchod do porodnice Porodní pokoj 1

4. Fotoreportáž

[ Zobrazit fotoreportáž ]

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p.o. a rozhovor se zástupcem primáře Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Martinem Havlíkem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

5. Hodnocení porodnice rodičkami, tj. počet získaných hvězdiček z pěti

[ Chci hodnotit ] [ Zobrazit podrobnosti ] 

Celkové hodnocení péče v porodnici:  Hodnocení porodnice  (4.97)
Porod:  Hodnocení porodnice  (5.00)
Poporodní gynekologická péče:  Hodnocení porodnice  (4.93)
Poporodní péče o miminko:  Hodnocení porodnice  (4.93)

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu - 50 %, poporodní péče gynekologická má váhu 25 %, pediatrická péče rovněž 25 %.

6. Zkušenosti rodiček z porodnice Krnov - diskuze
Přidat textové hodnocení   
Celkem stran: 3  (diskuzí: 30)
3 | 2 | 1 |
 • Nadstandartní zážitek
  Poslední červencový den letošního roku jsme měli možnost s manželem prožít krásné a vyjímečné ráno. Narodil se nám v krnovské porodnici syn. Krnovské porodnici a především porodní asistentce Šárce Janáčové vděčíme za opravdu neobyčejný přístup - byl nám umožněn nádherný, klidný, opravdu přirozený ambulantní porod. Do porodnice jsme přijeli v noci, chlapeček se v naprostém klidu a pohodě narodil do vody po páté hodině ranní. Byla s námi jen PA Šárka. Pan primář, který měl službu, respektoval přání soukromí a jen nahlédl ode dveří. Když jsem musela z vany na lůžko k dalšímu ošetření, dostal synka na holé tělo manžel. Po chvílích jsme si ho předávali a těšili se s ním, mohli jsme si takto užívat vyjímečný čas celé tři hodiny. Teprve po této době přišla sestřička, která našeho chlapečka ošetřila, odešli jsme na kontrolu k dětské lékařce a protože jsme byli oba v pořádku, mohli jsme odjet domů. Jsme za to velice vděční, protože příchod miminka je opravdu vzácný čas a my jsme ho chtěli co nejdříve prožívat spolu s rodinou a našimi dvěma dětmi, které nás doma čekaly. Touto cestou ještě jednou děkuji za vše, hlavě za to krásné soukromí, které jsme měli po celou dobu na porodním sále před porodem i po něm.
  tereza1006   18.08.2012 22:42:22
  reagovat | URL příspěvku
 • Pěkné vzpomínky
  Ahoj těhulky,chtěla bych se taky podělit o zkušenost s naší nemocnici.Byla jsem nadmíru spokojená,sestřičky z gynekologie byly hodné,milé a obětavé.Pravda občas přišla nějaká se špatnou náladou,ale i tak jsem byla spokojená.Horší už to bylo na novorozeneckém,tam už tak obětavé nebyly ačkoli by měly být trošku víc chápavé k prvorodičkám,ale i tak mi to nezkazilo názor na nemocnici.Nejvíc jsem ale byla spokojena s MUDr.Janem Stejskalem který mě odrodil.Všechno mi vysvětlil,byl šetrný,žádné nepříjemné vyšetření.Porod proběhl bez žádných problémů a komplikací,trval jen 2 hod.Komplikace přišly po porodu,kdy jsem skolabovala na sále,omdlela jsem a zvracela.Personál se o mě velice dobře postaral,dr.mě vyšetřoval na pokoji abych nikam nemusela,potom si mě několikrát za noc přišel zkontrolovat.O miminko jsem nebyla schopna se postarat,tak mi ho vzali na novorozecké.Manžel semnou tam byl i mimo návštěvní hodiny.I přes poporodní komplikace(za které ale nemůžou) jsem velice ráda, že jsem rodila tady a že se o mě postarali.Takže pro mě určitě to bude nezapomenutelný zážitek a budu na ty dny vzpomínat jen v dobrém.Takže DĚKUJI ZA VŠECHNO
  Mydlinka   23.09.2011 11:57:19
  reagovat | URL příspěvku
 • Nezapomenutelný zážitek podruhé
  Po devíti letech, tehdy se narodila Radečka, jsem přivedla na svět 1.září 2010 dcerku Sofii, ve stejné nemocnici, jenom jsme se z přízemí, kde byla tenkrát porodnice, přestěhovali nahoru,do druhého patra. Přivítalo nás, stejně jako před léty, příjemné prostředí gynekologickoporodnického oddělení a útulné, téměř domácí prostředí porodního sálu. Porod probíhal téměř do puntíku podle porodního plánu, naše skvělá porodní asistentka Kateřina Lukášková nám ve všem vyšla vstříc, s manželem jsme cestu na svět naší Sofince spříjemňovali pouštěním oblíbené hudby, kterou už znala, když byla v bříšku. Houpaly jsme se na míči a Sofinka přišla na svět na pohodlném porodním lůžku, které se dá polohovat podle potřeb maminky, tak jak to během porodu cítí a potřebuje. A po porodu jsme si všichni tři užívali Bonding. A protože mám možnost srovnání tehdy (bez bondingu- Radečku odnesli na ošetření, změření, zvážení, vykoupání a já zůstala sama- netušila jsem, že to může být jinak) a dnes, kdy u mě maličká zůstala celé dvě hodiny, nikdo ji nikde neodnášel (vše bylo vpořádku- malá i já), pupíček se ošetřil, když jsem SOFINKU MĚLA V NÁRUČÍ, měřilo a vážilo se až poté, mě ošetřila paní doktorka Jániová také s malou v náručí. Malá celou dobu hledala kontakt očí a byla přisátá u prsu, neplakala. NÁDHERNÝ, nezapomenutelný ZÁŽITEK. A následná péče personálu na gyn.por.odď. a oddělení novorozeneckém byla vždy osobní, milá, vstřícná. Mohla jsem se na sestřičky obrátit s jakýmkoliv dotazem, nikdy jsem nebyla omítnuta. Všem budoucím maminkám Krnovskou porodnici doporučuji a přeji stejně krásné a nezapomenutelné vzpomínky na porod svého miminka.
  barbara2   14.09.2010 11:50:12
  reagovat | URL příspěvku
 • Mrzí mě porod v krnovské porodnici...
  Ahojky těhulky, které se chystáte rodit v krnovské porodnici.., co se týče mé zkušenosti, tak jí hodnotím jako silně negativní. Nechci a nebudu v žádném případě strašit nastávající maminky porodem protože je to určitě moc krásné držet ve své naručí právě narozené mimi. Nicméně nemůžu tu popisovat celý průběh porodu.. Tak jen stručně. můj porod byl sice před rokem a půl ale řekla bych že vzpomínky mi zůstanou a jsou čím dál silnějšíí.. Můj první porod v bruntálské porodnici byl velmi dlouhý trval 36h a byl velmi těžšký protoře jsem se stejně neotevřela doktor malého syna který již byl v porodních cestách doslova vyrval ven. V krnově na první zkušenost nedalý po 3dnech jsme se s malou začily dusit a mála se narodila za pět minut dvanact císařským řezem, nedovedu si představit co bych dělala kdyby..., jizvu mám přes celé břicho ještě k tomu zahnutou nahoru takže bikiny mi opravdu již nehrozí, pokud ječště někdy budu mít třetí mimi pak určitě nebudu rodit v krnovské nemocnici.., doktory hodnotím také silně negatívní a to svou hrubostí a necitlivostí vždyť se jedná o tak intimní zaležitost a přístup primáře gynekologie mě také velmi zklamal, ať již se rozhodnete jakkoliv nikdo vám nezaručí že váš porod proběhne v naprostém pořádku či v komplikacích, tak hodně štěstí a zdraví vašim mimi přeje misicka25
  misicka25   04.09.2010 09:14:41
  reagovat | URL příspěvku
 • Velké díky
  Dne 7.4. 2010 jsem porodila v krnovské porodnici syna Tomáška. Chci touto cestou velmi poděkovat celému personálu gynekologicko-porodního oddělení krnovské nemocnice za velmi vstřícný, citlivý, vysoce profesionální přístup a péči, které se mi v Krnově dostalo. Díky porodní asistentce, paní Šárce Janáčové, která můj porod vedla, jsem měla z porodu neopakovatelně krásný zážitek. Poskytla mi veškerou péči, vše mi vysvětlila, o všem mě informovala, zkrátka byla jsem v dobrých rukou. Ihned po porodu jsem měla syna na bříšku a zkoušeli jsme přisání k prsu (bonding).
  Pokud preferujete alternativní způsoby porodu – např. porod do vody, na míči apod., i v tomto vám v krnovské porodnici ochotně vyhoví. Velice kladně hodnotím i fakt, že po celou dobu pobytu v porodnici jsem mohla mít Tomáška od prvopočátku u sebe, což v některých porodnicích není až tak běžné.
  Příjemný byl i následný pobyt na odd. šestinedělí. Také sestřičky na novorozeneckém oddělení byly velmi ochotné a vstřícné, poskytly mi cenné rady, jak pečovat o miminko a ochotně zodpověděly všechny mé dotazy.
  Pokud potřebujete více informací před porodem, zajděte si na exkurzi, které krnovská porodnice pravidelně pořádá, tam vám vrchní sestra paní Petřeková, ochotně poskytne veškeré potřebné informace a provede vás celou porodnicí.
  Za sebe mohu porodnici v Krnově a její personál jen doporučit.Díky za nádherný zážitek!
  Dašik   28.06.2010 17:21:47
  reagovat | URL příspěvku
 • porod nad mé očekávání
  Chtěla bych poděkovat sestřičkám a lékařům v Krnovské porodnici. Asi jako všechny těhotné jsem přemýšlela, kde rodit (i když v našem okrese není zrovna na výběr). Hodně jsem se setkávala s názorem, že v Krnově nestíhají, sestry ze zrušené bruntálské porodnice jsou nepříjemné atd., ale to mě neodradilo, chtěla jsem rodit do vody. Nakonec vše probíhalo tak rychle, že jsem za 3hoďky po příjezdu porodila zdravou holčičku Emu. Samozřejmě, že jsem ani nestihla předat porodní plán, neměla jsem klistýr, takže na vanu ani pomyšlení. Před porodem mi nabídly nadstandart, protože jsem přítele chtěla mít u sebe. Tam jsme strávili asi 2h. Už jsem nemohla vydržet, chtěla jsem něco od bolesti, ale sestra mě překvapila, že už budu rodit, že je to zbytečné. šli jsme na sál, kde jsem si instinktivně klekla o opřela se o lehátko, přítel mě držel. Co chvilku přišla asistentka a ptala se a koukala, jak jsem otevřená, byla velkmi milá a příjemná, svými radami mi pomohla (jelikož jsem nechodila na žádný kurz, nevěděla jsem jak dýchat, kam zatlačit)Nakonec jsem si vylezla na lehátko a za půl hoďky byla Emička na světě. Ihned mi byla přiložena na bříško a po očištění zvážení a změření(byl u toho taťka)ji nám nechali a byli jsme spolu na sále asi hodinku, kde nás skoro nikdo nerušil a bylo to nádherné.  Celý porod probíhal v klidu, atmosféra byla příjemná, hrála nám hudba, personál vstřícný. Jen pan doktor mi přišel jako rušivý element, rodila jsem brzy ráno a přišlo mi jako byho zrovna vzudily, byl protivný a mrzký  ale co všichni nemůžeme být ideální

  Po této zkušenosti stejně mohu jen krnovskou porodnici doporučit. I následná péče byla ukázková. Přeji všem tak krásný zážitek 
  anetaili   15.01.2010 19:20:29
  reagovat | URL příspěvku
 • Poděkování
  Chtěla bych poděkovat krnovské porodnici za skvělou péči a přístup. Ondrášek se narodil 16. srpna 2009. Vůbec se mu nechtělo na svět, porod musel být vyvolán. Na porod máme s manželem krásné vzpomínky. Přivítali jsme, že jsme na porodním sálu mohli být spolu sami, s porodní asistentkou za dveřmi. Asistentka nás citlivě vedla a doporučovala způsob usnadnění porodu, což jsem jako prvorodička přivítala.
  Velký dík patří i sestřičkám na novorozeneckém oddělení. Ze všech bylo cítit, že jim ze srdce záleží na spokojenosti miminek (i maminek). Měli jsme problémy s kojením, po návratu domů jsme využili i pomoc laktační poradny.
  Přejeme všem sestřičkám, asistentkám i lékařům, ať je jejich práce těší. Doufáme, že Ondráškova sourozence jednou porodíme zase v Krnově.

  Ivana Kmínková
  Ikminka   07.10.2009 21:27:12
  reagovat | URL příspěvku
 • Poděkování porodnici v Krnově
  Mám zkušenost s krnovskou porodnicí jako prvorodička. Už při návštěvách v porodnicích mě tato zaujala pro svůj přístup k porodu. Půl roku před porodem jsem měla jasno, že pojedeme do Krnova, i přes veškeré odrazování známých a příbuzných, že „z Ostravy je to přece daleko“.

  V porodnici jsem se setkala s velmi vstřícným přístupem personálu. Chtěla bych poděkovat porodní asistentce Jiřině Schoberové, která byla velmi milá a profesionální, respektovala náš porodní plán a dopřála nám s manželem soukromí na porodním sále, které bylo neocenitelné.

  Dále chci poděkovat i panu doktorovi Havlíkovi, který na náš porod nespěchal (ikdyž porod trval déle), nechal mu přirozený průběh. Mým přáním bylo, aby porod probíhal bez tlumících prostředků, přirozeně. Nakonec tomu tak bylo a jsem za to velmi ráda.

  Miminko bylo s námi v době po porodu. Ihned mi bylo přiloženo na bříško a ještě dvě hodiny poté jsme byli na porodním sále všichni společně. Měli jsme prostor na to se s miminkem seznámit a nerušeně ho přivítat.

  V porodnici jsem se cítila velmi dobře. S manželem jsme byli ubytováni na pokoji oba dva po celou dobu pobytu v nemocnici. Využili jsme při porodu také hudbu a její působení.

  Sestřičky na novorozeneckém oddělení mi dávaly důležité rady ohledně kojení. Díky tomu jsem odcházela z porodnice plně kojící. Sestřička Marie Svobodová byla velmi vstřícná a vyšla nám vstříc, co se miminka týče. Mohli jsme s miminkem absolvovat všechna vyšetření, nebylo nám odebíráno. Krnovskou porodnici vřele doporučuji.

  Cenné informace jsem se dozvěděla na přípravě pro těhotné, které vedla Zuzka Švancerová a Jana Čurdová (také vede tanec, cvičení a plavání rodiček, které bylo příjemným prenatálním zážitkem i pro miminko).

  Velmi si cením možnosti porodit děťátko přirozenou cestou v přívětivém prostředí porodnice.
  meduňková   08.08.2009 13:58:44
  reagovat | URL příspěvku
 • Nespokojenost s Krnovskou porodnici
  Milé maminky,
  dříve se říkalo, že Krnovska porodnice je vyhlášená. Dnes slovo "vyhlášená", chápu v negativním smyslu.
  Rodila jsem zde své první dítě a jsem ráda, že jsme to oba přežili. Během patnácti hodinového porodu se na mě nepřišel podívat ani jeden doktor. Rodila mě porodní asistentka. Když se narodil syn, který vážil 4,31 kg byli všichni překvapeni, jak je velký /já tedy nejvíc/. Placenta ze mě nešla, tak sestra sehnala doktora (vida, byl tam nějaký) a ten ji ze mě vyrval. Bohužel ve mě nechal ještě kus, takže po šesti týdnech krvácení jsem šla na výškrab, (ale už raději do Opavy), kde mi zjistili také špatný krevní obraz. Okamžitě jsem dostala léky a ptali se mě, zda jsem u porodu dostala transfuzi. Když jsem řekla, že ne, tak se divili... Malý měl celou hlavičku jednu velkou modřinu, oči podlité krví, zlomenou klíční kost, skříplý jazýček, jak ho sestra ze mě nemohla dostat... K tomu chytl žloutenku, kde ho neustále dávali pod "sluníčko". Do toho jsem nekojila a když jsem to říkala sestřičkám, žádná mi nevěřila, nedávali mu příkrmy... připadala jsem si, že si neustále vymýšlím, otravuji a jsem na obtíž...nakonec po 5ti dnech malý zhubnul 16% své váhy (kojenec může zhodit max. do 10%), dostal teploty a po té, co zasáhl pan doktor Grym, byla okamžitě zavolána sanitka z Olomouce a malý skončil na JIP v OL. Opravdu jsme si užili a to jen díky hrubému nezájmu o rodičku a její dítě. Je škoda, že na tak krásném oddělení, kde se každá maminka těší na své dítě, panuje neochota a nezájem.
  Krnov = NIKDY VÍCE!
  Všem nastávajícím maminkám přeji rychlý porod a zdraví pro ni i miminko!
  Stepanek   26.06.2009 11:31:14
  reagovat | URL příspěvku
 • My jsme spokojeni nebyli

  Která pravidla porušuje: | Zruš Milé maminky,
  toto je moje zkušenost s Krnovskou porodnicí. Navíc chci podotknout, že jsem rodila třetí dítě a vždy v jiné porodnici. Nevybrala jsem si ji, ale sanitka mě jinam neodvezla. Při příjmu jsem byla otevřená na 6 cm a přede mnou rychlý konec porodu. Epidurál mi byl zamítnutý, protože to bude rychlé. Po několika hodinách mi slábly kontrakce, tak jsem dostala kapačky, které sice zase vyvolaly kontrakce, ale porod nijak moc neurychlil. Několik hodin jsem tak prožila v kontrakcích po 2 minutách bez nějakého náznaku pomoci od lékařky.Při každém dotazu na epidurál mi odpověděla, že už to bude. Porod samotný byl těžklý, syn uvízl a nemohli ho vytáhnout. Na jejich obhajobu - měl 4,30 kg. Až doktor Havlík to celé ukončil. To celé bych i snesla, ale co mě rozladilo, bylo to, že mě nikdo neinformoval o stavu syna. Hned ho odnesli, manžel měl jen málo informací. Až druhý den jen tak mezi řečí jsem se dozvěděla, že má zlomenou klíční kost a další den zase jen tak, že má sníženou hybnost ručičky z důvodu skřípnutí nervů při uvíznutí. A nakonec až ze zprávy jsem sse dozvěděla, že byl po porodu resuscitovaný. Vím, že je to pro personál asi časté komplikace, ale pro rodiče to je důležité. Spokojená jsem nebyla.
  simulka   19.06.2009 08:39:29
  reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení   
Celkem stran: 3  (diskuzí: 30)
3 | 2 | 1 |

Na Baby On Line to žije

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Nemoci dětí

  Jak si poradit s chřipkou u dětí? Jaké jsou příznaky chřipky, jak ji léčit? Nezapomínejte ani na prevenci.

 • Šestinedělí

  Antikoncepce po porodu. Jaká je vhodná antikoncepce pro kojící maminky? Jakou zvolit?

 • Kojení

  Proč byste měla dítě kojit? Jak dlouho má být dítě u prsu? Jaké léky může kojící žena užívat?

 • Šestinedělí

  Co vyřídit po porodu? Kromě návštěvy lékaře u Vás doma, Vás čeká spousta úředních záležitostí. Jaké?