Ryby v jídelníčku

Dobrý den, ze všech stran slyším jezte ryby! Naše rodina má ryby ráda, ale problém je v tom, kde koupit kvalitní rybu. Jsem z Brna a nejsem schopná koupit kvalitní mořskou rybu. Ryby mražené obsahují tolik vody, že jsem docela zněchucená a už je kupuji jen výjimečně. Zkoušela jsem hyperobchody i rybenu, všude je to stejné. Mraženou rybu po rozmrazení vymačkám jako kus hadru a chlazenou nevím, kde koupit. Nevím jak je možné, že ČOI dovolí, aby se takto šidilo.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Dobrý den, je pravdou, že dostupnější ke koupi je mražená ryba. Výsledek, který bude ležet na talíři, ale také záleží na její přípravě. Není vhodné opakované zamražování a rychlé rozmražování (nejlépe na ledu). Např. filé zpracováváme hned po vyjmutí z mrazáku. Sama mohu doporučit nákup v Brně v Makru, kde je dobrý výběr chlazených ryb s příjemným kvalifikovaným personálem. Existuje e-shop s dovozem – http://www.cerstverybybrno.cz/, se kterým nemám osobní zkušenost.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Ryby v jídelníčku - diskuze


Ryby v jídelníčku - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce