Chůze po špičkách u 20měsíčního dítěte

Dobrý den, mám 20 měsíční dcerku, a když se začala stavět kolem nábytku (cca 9. měsíc) a později chodit, tak našlapovala na špičky. Ve 13,5 měsících začala chodit bez opory a v podstatě už na špičky nenašlapovala. V 17 měsících (přes léto) opět chodila po špičkách a to přetrvává. Někdy chodí i normálně, přijde nám, že po špičkách chodí, aby byla větší nebo že se trochu předvádí. Ale zajímalo by mě, jestli to není škodlivé a neměli bychom navštívit neurologa. Dále by mě zajímalo, zda škodí v tomto období používání dudlíku - nejdříve ho měla na jen na spaní, ale teď si ho vyžaduje i během dne (hlavně při růstu zubů). Jelikož moc nemluví, bojím se, aby to nebrzdilo její vývoj. Poslední dotaz bych měla na používání nočníku - zatím se posazování na nočník hlasitě vzpírá a utíká (je dost živá a sama tam neposedí). Děkuji moc za zodpovězení mých dotazů.

Odpověď

Chůze po špičkách je možná v počáteční fázi chůze, později by neměla být, k vyloučení nějakého problému doporučuji neurologické, nebo rehabilitační vyšetření.
Dudlík by dítě mělo používat jen na zklidnění, nebo na usínání, pokud již má zuby, doporučuje se dudlík odstranit, pokud jej potřebuje při prořezávání zubů, zkuste nabídnout nějaké kousátko. Trvalé dumlání dudlíku v tomto věku by mohlo poškodit chrup a konfiguraci čelisti s následnými problémy vývoje řeči.
Zvykání na nočník provádějte postupně. Pokud na něm neposedí a násilím se brání, nenuťte ji, mohla byste ji odradit. Ale postupně ji trpělivě vysvětlujte, časem si zvykne.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Chůze po špičkách u 20měsíčního dítěte - diskuze


Chůze po špičkách u 20měsíčního dítěte - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce