Spaní společně s rodiči

Mám 4 měsíční holčičku a už od narození spolu večer spíme v posteli. Zřejmě Vám tento dotaz již byl položen vícekrát, ale chtěla jsem se zeptat, co si myslíte o společném spaní. Dcerka vypadá spokojeně a i noční kojení je tím ulehčeno. Problém je spíš na mé straně. Bojím se, že dcerku v noci zalehnu nebo ji kopnu, nebo zalehnu ručičku, a proto skoro nikdy hluboce nespím. Před 2 měsíci jsem nastoupila do zaměstnání (jinak to nešlo) a tento způsob spaní mě začíná trochu vyčerpávat. Na druhou stranu nejsem s dcerkou přes den, proto bych ji chtěla poskytnout mou blízkost alespoň v noci...

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě zásadně nemá spát s rodiči celou noc, můžete ji ponechat ve Vaši posteli do usnutí, ale poté přenést do dětské postýlky. Jak píšete, nebezpečí zalehnutí existuje, také si děti zvyknou na blízkost matky a poté ji vyžadují - zažila jsem dítě, které spalo s rodiči do 15 let!!!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Spaní společně s rodiči - diskuze


Spaní společně s rodiči - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce