Problémy s večerním usínáním u 11měsíčního dítěte

Synovi je 11 měsíců, zhruba od 9. měsíce máme problémy s večerním usínáním. Myslím, že spánkový režim má poměrně pravidelný. Dopoledne 1 -1,5 hodiny. Odpoledne taktéž. Odpoledne ho budím po páté hodině. Situace se dost zhoršila v poslední době, kdy byl syn hospitalizován v nemocnici a i když jsem tam s ním byla, zápolíme s každodenním pláčem až řevem, kdy se syn, ačkoliv je unaven, snaží udržet bdělý. A neustále sleduje, jestli jsem neodešla. Nechceme ho nechat plakat do naprostého vysílení, takže jsme u něj. Ale určitě to není řešení. Ale už si nevíme rady. Chci požádat o radu, jak postupovat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Možná byste mohla k odpolednímu spánku ukládat dítě dříve a budit jej také dříve. Probuzení v 17 hod je dost pozdě, je odpočatý a potom nechce večer spát. Co se týká pláče nyní po propuštění z nemocnice, je to častý jev, dítě se bojí, že ho opustíte a necháte samotné. Chce to trpělivost, samozřejmě ho nenechávejte plakat až do vzlyku, zkuste ho pochovat a počkat chvilku u postýlky. Potom odejděte, pokud bude plakat, vraťte se a vše opakujte. Chvíli to potrvá, ale zklidní se to.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Problémy s večerním usínáním - diskuze


Problémy s večerním usínáním - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívá v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Dobrý den, krvácení uprostřed menstruačního cyklu může být považováno za ovulační, ale to by rozhodně nemělo trvat 11 dní. Může se jednat o nějakou hormonální nevyrovnanost - někdy se to tak stává. Pokud je vyloučeno těhotenství, pak bych asi počkala - krvácení zřejmě zanedlouho ustane, pokud není silné a uvidíte, jak bude vypadat další cyklus. Nic vážného by to být ale nemělo.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce