Počet dechů u dítěte

Kolik je normální počet dechů u půlročního dítěte? Vím, že novorozenci a děti dýchají rychleji. Ten náš ve spánku dýchá tak 30/min, u hraní kolem 60/min a to neříkám, když dovádí ve vaně, to je možná i 80, ale to nepočítám, protože jsem zaměstnána plně jinak.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dech je nutno počítat v klidu, nejlépe ve spánku, kdy u kojence je počet dechů 35 - 40 za minutu. Při jakékoliv aktivitě, hře a zátěži se dechová frekvence zvyšuje.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Počet dechů u dítěte - diskuze


Počet dechů u dítěte - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce