Jak přestat s dudlíkem?

Dobrý den, mému synovi je 20 měsíců. Dnes nám zubařka doporučila přestat "dudlat" dudlík. Nevím, jak ho to mám odnaučit, nechci násilně, poradíte mi? Ještě by mě zajímalo, zdali mu musím vzít i lahev s dudlíkem, když jen z lahve vypije mléko. Zkoušela jsem to z hrnečku, ale to si jen cucne a odmítá.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Postupné odnaučování dudlíku vlastně nejde, bohužel musíte dudlík vyhodit a nic nedat, je třeba trpělivě zvládnout pláč. Láhev s dudlíkem nemusíte měnit, to má dudlík jen po dobu pití. Ale postupně učte pít z hrníčku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Jak přestat s dudlíkem? - diskuze

  • Jak naučit 3.měsíční holčičku dudlat dudlík místo pěstičky
    Naší dcerce jsou 3. měsíce a od narození odmítá dudlík. Do teď jsme to neřešily jenže si začala dudlat pěstičku a venku je už zima, všechny rukavičky takto proslintá a pak má ledové ručičky. Navíc nechci aby z toho měla křivé zuby nebo dokonce koňský předkus. Už jsme vyzkoušely všechny typy dudlíků co existují a ani jeden nezabral některými se dokonce dáví. Poraďte nám co máme dělat díky.
    kristuch   | 20.10.2012 16:07:55
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Jak přestat s dudlíkem? - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce