Odsávání mateřského mléka, odsávačka mléka

  1. Kdy je nutno mateřské mléko odstříkávat?
  2. Odsávačky mateřského mléka

1. Kdy je nutno mateřské mléko odstříkávat?

V některých situacích je nezbytné, aby maminka mléko odstříkávala, a to:

  • po kojení tehdy, nevyprázdní-li dítě prs a mléko se hromadí
  • při nadbytku mléka
  • při oddělení dítěte od matky (děti nedonošené, nemocné)
  • pro tvarování bradavek s dvorcem

Technice odstříkávání se musí maminka naučit a velmi úzkostlivě dodržovat osobní hygienu a čistotu všech používaných pomůcek. Ruční odstříkávání je časově náročné zejména tehdy, je-li nutno zajistit výživu dítěte odstříkaným mlékem celodenně.

2. Odsávačka mateřského mléka

S výhodou lze využít mechanické odsávačky, které dává většina maminek přednost před elektrickou. Odstříkávání je s mechanickými odsávačkami velice snadné, je u nich přiložen podrobný návod. Oceníte je především při pravidelném odstříkávání, které trvá déle několikrát denně. Právě s mechanickou odsávačkou si můžete dovolit provést i jinou drobnou činnost, dohlížet na dítě apod., což je při ručním odsávání nemožné a jakékoliv ponechávání neuzavřené nádoby s odstříkaným mlékem (byť na chvilku) krajně nehygienické.

autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská

garant: prof. MUDr. Hana Hrstková, CSc.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Odsávání mléka - diskuze


Poradna

Dobrý den, prosím, kolik by mělo vypít průměrně šestiměsíční miminko mléka, když je na UM a má příkrmy? V noci vypije 2x 120 ml, ráno 120 ml, pak dávám masozeleninový příkrm, ke svačině ovocný, po ovocné svačině vypije 90 ml a večer 120 ml, někdy má kaši. Dohromady to tedy je 570 ml mléka, není to málo? Děkuji za zodpovězení dotazu a přeji pěkný den.

Dobrý den, příjem mléka je dostatečný.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 23.01.2017, 12:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce