10měsíční syn odmítá mléko a masozeleninové přírkmy

Dobrý den, jsem maminkou 10měsíčního syna, který mi již druhý měsíc odmítá jíst masozeleninové příkrmy. Dá si lžičku a zvrací, nebo kousek sýru či sušenky i pečiva. Následuje natahování a zvracení. Koj. mlíčko také vůbec nechce, jen to zkusí, už ho natahuje a ani náhodou to do něj nedostanu. Zkoušela jsem různé druhy i příchutě koj. mlék, ale bez úspěchu. Míchala jsem mu to i do kaše, ale z toho se mi taky vždycky pozvrací, když mu tam namíchám to mléko. Řekla jsem to už i doktorce, ale ta mi jen odpověla, že to mám pořád zkoušet. Zkouším to už druhý měsíc, ale bez úspěchu. Zkoušela jsem mu třeba ráno po noci, kdy nic nejí, nabízet jen to mléko, nebo příkrm, ale nic z toho si nedal, radši nejedl do 12. hodiny, kdy jsem to vzdala a dala mu pribináčka, který si dá stejně jako přesnídávku nebo nemléčnou kaši Hami. Z těchto tří věci se skládá jeho celodenní jídelníček a vůbec se mi to nelíbí. Mám strach, jestli nemá problém se žaludkem a já mu tím neustálým zkoušením a následujcím zvracením jen nepřihoršuju.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je to dost zvláštní, pokud snese Pribiňák, měl by snášet i mléko, zvlášť přes to, že Pribiňáky se do 1 roku nemají podávat, měl by stačit jogurt. Podávání mléka a masa do 1 roku je důležité a pokud to dítě tolerovalo a náhle přestalo, je někde chyba. Zkuste to znovu zkonzultovat s dětskou lékařkou, nebo požádat o interní vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

10měsíční syn odmítá mléko a masozeleninové přírkmy - diskuze


10měsíční syn odmítá mléko a masozeleninové přírkmy - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce