Od kdy lze podávat vnitřnosti?

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala, kdy se dítěti mohou do jídelníčku zařadit vnitřnosti. A jak by se eventuelně projevila potravinová alergie. (Já sama alergii na vnitřnosti mám a projevuje se velkou dušností, proto doma vnitřnosti vůbec nepřipravuji, ale počítám, že ve školce či škole na ně děti dříve či později narazí...a mám trochu obavu, jak vážně může jejich organismus reagovat v případě, že by tuto alergii zdědili.)

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Do jednoho roku se dětem vnitřnosti nepodávají. Po ukončení prvního roku je lze pomalu zkusit zařadit. Např. kuřecí játra nebo srdce do polévky, se kterými se dítě může, jak píšete, setkat ve školce a škole. Nejčastěji může dítě po požití reagovat alergickou vyrážkou, bolestmi břicha nebo průjmem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Od kdy lze podávat vnitřnosti? - diskuze


Od kdy lze podávat vnitřnosti? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce