2leté dítě nechce jíst

Dobrý den, dceři budou v lednu 2 roky a teď nechce moc jíst. Jogurty, kaše a podobné mléčné výrobky nejí vůbec, pouze si dá ráno a někdy večer mléko. Ze sýrů jí teď pouze plátkový. Jak jí mám uzpůsobit jídelníček, aby byl vyvážený? Nejraději by teď jedla jenom sladké - v tom ji samozřejmě nepodporuji, ale sem tam nějaká sladkost je. Ale obávám se Vánoc a cukroví. A můžu ji dávat již všechno k jídlu, nebo jsou nějaké potraviny, které by ještě neměla jíst? (Vím že ořechy, houby až od 3 let).

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Dobrý den, píšete, že dcera teď nechce moc jíst. U dětí je zcela normální, že střídají období, kdy jí a kdy jídlo odmítají. Děti mají výkyvy ve svých preferencích a averzích, například se objeví období, kdy jim nechutná maso nebo dočasně nemají chuť k jídlu. Za nějakou dobu se vše upraví. Někdy to může být způsobeno i tím, že se malým dětem podávají pokrmy, které nejsou svým složením nebo úpravou vhodné pro daný věk. Násilné přemáhání odporu dítěte k určitému pokrmu není rozumné. Jídlo 2letého dítěte se pomalu přibližuje stravě zbytku rodiny - pokud odpovídá zásadám zdravé výživy. Rozhodně do stravy dítěte nepatří kořeněná, pikantní či exotická jídla, uzeniny, velké množství sladkostí, čokolád a sladkých a sycených nápojů. Ořechy bych – pokud není dítě alergik - nezavrhovala. Lze je nastrouhat a použít jako součást např. ovocných salátů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

2leté dítě nechce jíst - diskuze

  • Dobrý den, mám dvouletého syna, nikdy nebyl velký jedlík, ale zábavnou formou aspoň vždycky trochu snědl. Ráno jogurt, trochu oběda a na večeři většinou kousek rohlíku. Najednou ale přestal jíst úplně. Už je to týden a nedostala jsem do něj nic. Byla jsem u dětské lékařky a ta mi řekla, hlavně ať pije. Nepřijde mi to vůbec normální a chci se zeptat, jestli má s tím někdo nějaké zkušenosti a co by to mohlo znamenat? Když ho nutím, tak se rozbrečí a nepomůže nic:( Díky moc za jakoukoli radu.
    martinka89   | 27.03.2015 12:59:29
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

2leté dítě nechce jíst - poradna

Problém

| Aanninka4444 | dnes, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce