Jak se pozná ekzém a alergie?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak vypadá ekzém a alergie. Měli jsme pejska 14 dní, dcera je alergická na kočky (výkaly) a udělaly se jí v oblasti břicha, zadku a v loketních jamkách takové červené suché fleky, může to být atopický ekzém, který by mohl být vyvolán alergií na pejska? Testy na pejska byly negativní, ale alergoložka řekla, že by se jí mohla nebo i nemusela pozdějí vyvinout. Dřív nic takového neměla, má i zadní rýmu (neteče z nosu) a v noci začala chrápat (teď' už né, když je pejsek pryč), takže má otázka je, jestli to mohl způsobit pejsek? Má i na těle suchá místa, čím to můžu mazat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Diagnóza atopického ekzému se dá těžko stanovit "na dálku", pokud člověk ložiska nevidí. Doporučuji kontaktovat kožního lékaře, který diagnózu a léčbu stanoví. V první fázi u suchých fleků zkuste promazat Bepanthenem mastí nebo Infadolanem, nebo přiložte obklady z černého čaje v kombinaci s mazáním modrou Indulonou. Je velmi pravděpodobné, že dítě takto alergicky reaguje kromě koček i na psa. Tuto domněnku podporuje i nepřítomnost příznaků, když zvíře není doma.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Ekzém - diskuze


Ekzém - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | dnes, 16:01
Dobrý den. Jsem 24 tt po IVF uz od 18.10.se potykam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku mocovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny.ulevove polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět zda se tento stav může zlepšit? Sledují me na sonu kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji hrdlickova

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce