Co způsobuje zjizvení předkožky? Jak postupovat?

Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se zeptat: 1. Co způsobuje zjizvení okraje předkožky a následnou nemožnost jejího přetažení (syn s tím zpočátku problémy neměl a cca před půl rokem najednou přestalo jít předkožku přetahovat, nyní je mu 5 let)? 2. Jak dlouho máme používat krém Locoid 0,1%, který jsme na URL dostali, že máme mazat na okraj a pokusit se předkožku "rozcvičit"? Kontrolu máme až za 6 týdnů a lékárník řekl, že máme používat max 10 dní...

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zúžení předkožky způsobuje charakter kůže a hlavně nedůslednost při přetahování předkožky denně při hygieně. Lociod lze používat max. 10 dní a přitom se snažit předkožku jemně přetahovat, pokud se neuvolní, musí stav zkonzultovat chirurg.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Problémy s přetažením předkožky - diskuze


Problémy s přetažením předkožky - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce