2letý syn špatně chodí na záchod

Dobrý den, mám 2letého syna a špatně chodí na záchod. I když to proložíme ovocem. I když pije jablečné šťávy (domácí), tak pořád jde špatně na stolici. Nemá ostrá, ani smažená jídla, občas knedlík. Když nekaká, nedostane ani banán, čokoládu - nic, co staví. Když to na něj přijde, tak se začne schovávat. Musí mít klid. Všichni se musí otočit a většinou se mu nezadaří. Vypadá, že nemá potřebu jít častěji na velkou, ale když to na něj přijde, tak se chudák kroutí, leze pod stůl apod. Proto mu dávám plínku, ať si nerušeně tlačí, kde chce. Protože, když jej dám na nočník, tak mu to zarazím.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Vypadá to, že Váš syn nemá problém zažívací, ale psychický. Zkuste jej začít učit chodit na záchod - místnost, kam mu položíte nočník a objasníte, že když to na něj přijde, ať se tam zavře a potřebu do nočníku vykoná. Pozorujte stolici, jaká je její konzistence, zda není hodně tuhá. To by dítě mělo bolestivé vyprazdňování a zcela logicky by se na záchod bálo. Pokud je stolice měkká a kašovitá, je to v pořádku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

2letý syn špatně chodí na záchod - diskuze


2letý syn špatně chodí na záchod - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce