Separační úzkost

Dobrý den, roční dcera má strach kdykoli jdeme někam na návštěvu, že ji tam nechám, nemohu si dojít ani na toaletu, aniž by neměla hysterický záchvat breku. Přitom je ale velmi společenská, ráda je mezi lidmi, ráda komunikuje, apod. Je možné, že je to separační úzkost? Je možné ji v tomto období nechat babičce na hlídání nebo raději ne? Máme strach, aby to na ní nezanechalo následky, aby v nás neztratila důvěru. Děkuji.

Odpověď

Ano, jedná se o separační úzkost, charakteristickou pro tento věk. Časem se stav změní, nebojte se, že ve Vás ztratí důvěru. Zkuste dítě nechat na hlídání u babičky, jak na to zareaguje. V cizím prostředí se děti bojí více odloučení, než ve známém prostředí, ke kterému patří i to u babičky, tak by se tam úzkost nemusela tolik projevit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Separační úzkost - diskuze


Separační úzkost - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce