Pozice v polosedu u novorozence

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li je možné nechat novorozence v lehátku, kde je dítě v polosedu - v podobné poloze jako v autosedačce. Koupili jsme si toto lehátko pro novorozence, kde bylo napsáno, že jej lze používat od narození. Dcerku jsme dávali do lehátka zhruba od 6. týdne. Dcerce se lehátko moc líbilo. Někdy nám dokonce v lehátku třeba na hodinu usnula. Až později jsem se na internetu dozvěděla, že tak malé děti vůbec v takovém polosedu být nemají, jelikož nemají ještě silné bederní svaly a mohlo by to ohrozit budoucí správné držení těla. Dost mě to vyděsilo, jelikož dcerka byla v lehátku dost často. Také mne zajímá Váš názor na používání autosedačky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Děti od narození mohou být v poloze polosed, ale ne samozřejmě dlouhodobě, je třeba polohu střídat s položením na záda, nebo na bok. Autosedačku musíte používat do auta, na to je předpis, ale i v době nemoci - při rýmě se doporučuje pro děti zvýšená poloha, takže v polosedu bývají kojenci často, nezpůsobuje to poruchu bederních svalů. V této poloze nemají být děti dlouhodobě - 3 - 4 hodiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pozice v polosedu u novorozence - diskuze


Pozice v polosedu u novorozence - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce