Mluvení, chození na nočník

Dobrý den, synovi je 21 měsíců a stále nechce mluvit. Zvládá slabiky, ale není to cílené. Pokud něco chce, ukazuje. Rozumí naprosto všemu, co mu říkáme, až jsme někdy překvapeni. Slyší dobře. Máme se nějak znepokojovat nebo máme vyčkat? Ohledně učení na nočník. Pokud ho hlídím, tak chození na nočník zvládá, ale sám si neříká. Většinou se stane, že se vyčůrá a během chvíle znova už do pleny. Neměl by nočník zvládat? Děkuji, Lenka A.

Odpověď

Pokud se syn nerozmluví - alespoň slova do 6 měsíců, kontaktujte logopeda.
Na nočník pravidelně trpělivě vysazujte, dítě by mělo udržovat čistotu od 3 let. Některé děti se naučí dříve, jiné později.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Mluvení, chození na nočník - diskuze


Mluvení, chození na nočník - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce