4leté dítě si trhá nehty

Čtyřletá dcera si už delší dobu trhá nehty. Někdy mě tím chce schválně naštvat, ale většinou mimoděk - u televize, v autě. To si je ale většinou spíš hladí, neví co jiného s rukama. Nejhorší je to ale před spaním. To si vyloženě trhá nehty třeba i do krve, někdy i na nohách. Skoro každý večer přiběhne a fňuká, že má ulomený kus nehtu a že ho mám zastříhnout. Na dotaz, proč to dělá, odpovídá, že neví. Nepomáhá přemlouvání, vyhrožování, vysvětlování, ani tresty. I když slíbí, že to nebude dělat, příště se situace opakuje. Co s tím?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Trhání nehtů je velmi často neurotický projev dětí, ale i dospělých. Zkuste podat vitaíin skupiny B - Pyridoxin 1x denně 1/2 tbl. Pokud se stav neupraví, vyhledejte psychologa.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

4leté dítě si trhá nehty - diskuze


4leté dítě si trhá nehty - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce