Společné spaní v posteli, vysazování na nočník

Zarazily mě dvě věci - 1) Názor, že pokud si maminka bere dítě do postele, tak je to špatně, protože ho tam bude mít do 15 let. 2) Když maminka začala syna vysazovat na nočník v 15 měsících, tak je to pozdě? Četla jsem už několikrát, že ideální věk pro učení dítěte na nočník je nejdříve tak v 15-18 měsících. Věřím tomu, že některé děti to zvládají dřív (a nemyslím tím, že se jim zadaří se do nočníku vyčůrat, ale stejně musí plínky nosit dál), ale že by 15 měsíců bylo pozdě?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Oba předchozí argumenty k mým odpovědím jsou o trpělivosti rodičů. Pokud si maminka dítě dá do postele na pomazlení, jedná se o standardní věc. Pokud však dítě běžně s matkou v posteli spí celou noc, normální pro zdravý vývoj dítěte to není. Stejně tak posazování na nočník. Je určitě pro rodiče pohodlnější nechat dítě do 15 měsíců běhat s plenou, než se jej ráno - od doby, kdy již samo sedí - posadit na nočník a příp. u něj počkat, aby nevstalo, pak se společně radovat z výtvoru dítěte. Je to na rozhodnutí a výběru rodičů, jakou cestu si zvolí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Společné spaní v posteli, vysazování na nočník - diskuze


Společné spaní v posteli, vysazování na nočník - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce