NEspaní u 4měsíčního miminka

Dobrý den, asi před třemi týdny mi malý spal v noci v tahu 6-8 hodin, nyní se v noci budí po 2-3 hodinách, vypije mléko a zase většinou usne. Přesto přes den moc jíst nechce, vydrží 5-6 hodin bez jídla. Jsme plně na UM a v poledne má již zeleninový příkrm. Mám mu nutit mléko víc přes den, i když ho nechce nebo si spíš vymýšlí?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Od 4. měsíce lze na noc přidat kaši. Většinou se tím dítě nasytí a zklidní a v noci si žádá mléko 1 až 2x. Poté během dne se intervaly mezi jídly zkrátí na 3 až 4 hodiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

NEspaní u 4měsíčního miminka - diskuze


NEspaní u 4měsíčního miminka - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce