14měsíční dítě nespí, budí se po půlhodinách

Od narození moje 14měsíční holčička v noci nespí. Budí se po půl hodinách s pláčem. Zkoušela jsem různé přírodní sirupy na spani, homeopatika, ale nic nepomáhá. V prvním půl roce ji trápily prdíky, na které bereme bio gaiu, fenyklový čaj - to si myslím, že už ale máme překonané. Chtěla bych se zeptat, jestli to třeba nemůže být něco vážnějšího, jestli naše doktorka něco nezanedbala, a kam nás má případně poslat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

S nespavostí dětí se setkáváme často, někdy je to jen povahou dítěte. Pokud k tomu nejsou nějaké vážné klinické příznaky, které by Vaše lékařka už určitě odhalila, je třeba vyčkat. Děti z toho vyrostou, ale nějakou dobu to trvá. Může to být způsobeno v raném věku bolením bříška, následně pak růstem zubů. Někdy pomáhá podávání vitamínu B - Pyridoxin 1x denně 1/ tbl. Pokud je nespavost obtížná, doporučuje se neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

14měsíční dítě nespí, budí se po půlhodinách - diskuze

  • Muj syn se budil do 2 let, nekdy i co 10 minut, nekdy po pul hodinach....zkratka celou noc spi az ve 2 letech. Samo to prestalo, nic jsem na neho nezkousela, jen ho uspala a vzala k sobe do postele - tak spal klidneji a i ja. Rekla bych, ze to byly zuby, jakmile se mu prorazily posledni, tak se spanek prodluzoval a ted se budi max na piti a hned sam usne. Zvladli jsme to:0)
    mamita   | 05.09.2012 22:35:00
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

14měsíční dítě nespí, budí se po půlhodinách - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce