Jak zhubnout v oblasti břicha?

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala, jak mám zhubnout přes břicho. Mám dvě děti a po dětech mi zůstalo 15 kg na břiše a ne a ne to dát pryč. Zjistili mi poruchu štítné žlázy - sníženou funkci. Jím vše, diety nedržím. Už jsem zkoušela jíst méně a často, ale vždy je to jen jojo efekt. Už si nevím rady. Měřím neco kolem 157 cm a moje váha je 78 kg.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Základem redukce je celková změna životního stylu. Změna v čase a množství, tzn. jíst častěji v menších porcích. Ne menší pouze co do objemu, ale především co do množství energie (kJ). Vzhledem k tendenci k jo-jo efektu by se ve Vašem případě mělo jednat o proces dlouhodobý. Pokud dochází k ukládání tuku především v oblasti břicha, měla by být Vaše změna ve stravování kombinována s vhodným cvičením (posilování). Vzhledem k hodnotě BMI 31 bych doporučila se změnou začít - co nejdříve - ideálně pod dohledem odborníka.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Jak zhubnout v oblasti břicha? - diskuze


Jak zhubnout v oblasti břicha? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce