Výtěr z krku Jak se výtěr z krku provádí? Proč se používaného materiálu nikdo nesmí dotknout? A jak na takové vyšetření dítě nejlépe připravit? »
Je jeho vývoj v pořádku?
Dobrý den, mám chlapečka (4 měsíce a 3 týdny), je narozený o měsíc dříve 35+5. Zhruba měsíc se otáčí na bok na pravou stranu a od minulého týdne začal i na bříško, dokonce se včera 3x otočil zpět na záda. Dělá mi starosti, že se neotáčí na levou stranu, ani na bok. Když byl na bříšku, tak také začal rozevírat dlaň nejprve pravé ruky a teprve před necelými třemi týdny začal s levou rukou. Před třemi týdny jsem byla na prohlídce a doktorka ho dala na bříško a sdělila mi, že když otáčí hlavičkou na obě strany, je vše v pořádku. Nevím, zda mám počkat do další kontroly (začátek prosince) nebo jak dále postupovat.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Počkejte do další kontroly, zatím je ještě čas.
| 3leté dítě stále nemluví | Váha 20měsíčního dítěte |
Chcete-li kontaktovat redakci nebo autory našeho portálu, máte-li pro nás námět, názor, připomínku, pište, prosím, na info@babyonline.cz.
Těhotenství Dítě: 1. rok Neplodnost Jak otěhotnět? Porodnice v ČR Celebrity na BOL Termíny ovulace-v těhotenství-porod Vývoj miminka Rodíme ONLINE Předporodní příprava krok za krokem Říkanky pro děti Nemoci dětí Očkování dětí Co vyřídit po porodu Porod Vychytávky Recepty Mateřská Aktuální diskuze SOUTĚŽE Dnešní příspěvky Vychytávky našich maminek Bonus pro registrované Fotoreportáže z porodnic Kompletní příprava PŘEDŠKOLÁKA Zhodnoťte svou porodnici! Jak probíhalo vaše těhotenství týden po týdnu? Příběhy našich maminek Blogy aneb jak co dělají jinde! Fotogalerie aneb jak to vypadá jinde :-)
Chcete-li kontaktovat redakci nebo autory našeho portálu, máte-li pro nás námět, názor, připomínku, pište, prosím, na info@babyonline.cz.
Služba pouze pro zaregistrované a přihlášené.
• Přihlašte se v pravém sloupci v boxíku "Přihlášení".
• Pokud nemáte přihlašovací jméno a heslo, zaregistrujte se.