Jak rozmluvit 2leté dítě?

Máme téměř dvouletou vnučku, která je nesmírně chytrá, prospívá ve všech směrech a rozumí všem větám. Věci si ale sama označila pouze počáteční slabikou a tak stále mluví. Vidí prostě, že ji rozumíme a tak jí to stačí. Dcera se jí opravdu vzorově věnuje, neustále čtou, mluvíme na ni všichni, vypadá jako velice šťastné a pohodové dítě. Víme, že se uvádí zhruba do tří let, že se dítě rozmluví, přesto mě zajímá váš názor nebo nějaký typ, jak vnučku více motivovat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji konzultaci u logopeda. Těžko Vám mohu něco poradit, je třeba dítě vyšetřit, zda není někde chyba - nemyslím Vaši péči, ale zda nevázne vývoj řeči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Jak rozmluvit 2leté dítě? - diskuze


Jak rozmluvit 2leté dítě? - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce