Zdravotní pojišťovna RBP pečuje o nejmenší i jejich rodiče 

RBP, zdravotní pojišťovna se stará o zdravotní péči svých klientů už více než 200 let. Byla založena jako oborová pojišťovna pro havíře a jejich rodiny, dnes ale nabízí řadu preventivních a bonusových programů pro všechny věkové kategorie občanů po celé České republice. Širokou škálu výhod pak přináší nejmenším, stejně jako jejich rodičům.

V RBP je samozřejmostí, že zdravotní péče o miminka začíná ještě před jejich příchodem na svět. Nastávajícím maminkám umožňuje využít řadu příspěvků v době těhotenství i po porodu. V první řadě to může být příspěvek na kurz psychoprofylaxe a těhotenského tělocviku, tj. přípravy ženy k porodu, dále na nákup vitamínů v lékárnách v době těhotenství nebo porodnického gelu. Těhotným ženám je k dispozici také ultrazvukové vyšetření plodu v I. trimestru, včetně screeningu Downova syndromu, nebo epidurální analgezie při porodu. Narození každého nového človíčka je výjimečnou událostí, proto novopečení rodiče pro svá miminka dostanou od RBP malý dárkový balíček do začátku. 

Do jednoho roku děťátka přispívá RBP na nákup pomůcek ke kojení zakoupených v lékárně nebo specializované laktační prodejně, jako jsou speciální podprsenky, odsávačky mateřského mléka, ohřívačky a sterilizátory. Příspěvek se vztahuje také na nákup hygienických vložek s obsahem nanostříbra. RBP pomůže svým příspěvkem například i s nákupem monitoru dechu, chůviček, kojeneckého mléka nebo odsávačky hlenů. Maminky vícerčat mohou čerpat pro každé dítě příspěvek na kterýkoliv z preventivních programů nebo finančních příspěvků určených pro děti a mládež do 18 let. Bonus ve výši 1 213 korun je možné získat kdykoli od narození vícerčat, na každé z nich, až do jejich 18 roku věku.

Inzerce

„Těhuday – Jsem v tom s 213“ road show

RBP, zdravotní pojišťovna se stala v letošním roce generálním partnerem roadshow „TěhuDay – Jsem v tom s 213“. Jedinečný festival o těhotenství, porodu a rodičovství se tematicky zaměřuje na oslovení široké skupiny těhotných žen, mladých maminek a jejich partnerů. Program je zaměřený na osvětu, zprostředkování moderních poznatků a přístupů z oblasti gynekologie, porodnictví a podporu zdravého životního stylu nejenom v období mateřství.

Atraktivitu projektu podpoří tým spolupracujících porodních asistentek, dul, zdravotních sester, fyzioterapeutů, přednášejících lékařů a dalších zdravotnických subjektů, který poskytne všem zájemcům a návštěvníkům odborné konzultace, přednášky i workshopy. 

Inzerce

Celou roadshow TěhuDay bude doprovázet a moderovat MUDr. Soňa Šuláková, vedoucí lékařka oddělení neonatologie a pediatrie Fakultní nemocnice Olomouc, která nabídne možnost diskuse s přednášejícími odborníky i zodpovězení dotazů zástupci partnerských organizací projektu.

V rámci doprovodného programu RBP budou připraveny zóny zdraví s kontrolním měřením fyzického zdraví i poradenství v oblasti zdravého stravování těhotných, kojících žen a malých dětí a proběhne také edukace a nácvik první pomoci u dětí.

Inzerce

Roadshow TěhuDay začíná 20. srpna v Ostravě a do konce roku 2020 se s odborníky a zástupci zdravotní pojišťovny RBP budou moci setkat také nastávající rodiče v Opavě, Olomouci, Zlíně a Brně. Jako doprovodný program po celou dobu roadshow budou probíhat i soutěže o atraktivní ceny na Facebooku, Instagramu TěhuDay a RBP. Podrobné informace a program přednášek naleznete na 

Bezprostřední reakce a odpovědi na dotazy vám RBP poskytne také na Facebooku, kde se můžete každý pátek ráno přidat do diskusního fóra Dobré ráno s RBP, které se zaměřuje na vyhledávaná a aktuální témata.

Inzerce

Zastávky roadshow „TěhuDay – Jsem v tom s 213“

20. 8. Ostrava        OC FUTURUM

24. 9. Opava          OC BREDA & WEINSTEIN

15. 10. Olomouc     OC ŠANTOVKA

12. 11. Zlín              OC CENTRO ZLÍN

10. 12. Brno            OC AVION SHOPPING PARK

Prezentační i programová část workshopů bude probíhat vždy od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup pro veřejnost ZDARMA.

Zdravotní pojišťovna na celý život

Preventivní a bonusové programy RBP provází její pojištěnce od narození po celý život a podporují zdraví a zdravý vývoj dětí každého věku. Podporu mohou čerpat také rodiče, jejichž potomek trpí různými zdravotními potížemi.

RBP mimo jiné přispívá na školky a školy v přírodě v rámci povinné školní docházky, kurzy plavání, permanentky na nejrůznější sportoviště, členské příspěvky do sportovních klubů a pojištěnci RBP mohou využívat i programu bezplatného vstupu do více než dvaceti plaveckých bazénů po celé České republice. Příspěvek na letní a prázdninové pobyty je k dispozici všem dětem s  průkazem pojištěnce RBP pojišťovny, dalších až 10 000 korun je připraveno pro děti, které trpí zdravotními obtížemi a účastní se ozdravných vysokohorských nebo přímořských pobytů.  

Důležitou součástí prevence onemocnění dětí je očkování. Na očkování proti HPV, které předchází rakovině děložního čípku nebo análnímu karcinomu, přispívá RBP dětem do 12 let věku bonusově částkou až 4 000 korun. Pro očkování dětí je možné využít i slučování příspěvků od rodičů a přátel. Díky němu je možné čerpat částku až 10 000 korun. Sloučené příspěvky se přitom dají využít nejen na krytí nákladů očkování, ale také na potřeby dětí s nízkobílkovinou dietou nebo celiakií. 

Přehled všech preventivních programů, bonusů, způsobu čerpání příspěvků, aktualit ze života zdravotní pojišťovny RBP a mnoho dalších informací pro pojištěnce všech věkových skupin najdete na bezbariérovém webu  nebo se můžete obrátit na některou z poboček, které najdete po celé České republice.

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zdravotní pojišťovna RBP pečuje o nejmenší i jejich rodiče - diskuze

Poradna

Dobrý den paní doktorko, nedávno jsem byla se svým dítětem u pediatra na 1,5 roční prohlídce a překvapilo mě, že další preventivní prohlídka bude až ve 3 letech A ne dříve. To se opravdu už tedy neposuzuje např. psychomotoricky vývoj dítěte od 1,5 roku?Ještě by mě zajímalo,zda ta 2.dávka Priorixu je také až ve 3 letech,protože jsem od lékařky dostala dříve leták s přehledem všech očkování a ten Priorix je tam uvedený že druhá dávka by měla být mezi 22-25.měsícem.

Dobrý den, po preventivní prohlídce v 18.měsíci  je další preventivní prohlídka ve 3 letech a dále každé 2 roky. Nejde o žádnou novinku, preventivní program u dětí je velmi dobře propracovaný desítky let, stručný přehled je také součástí Zdravotního a očkovacího průkazu a v jiných zemích nevídaný, je uveden také na webových stránkách. Samozřejmě součástí každé prohlídky je zhodnocení psychomotorického vývoje, pokud se vyskytne nějaký problém, řeší se v průběhu vývoje.

Druhá dávka Priorixu se podává až v 5-ti letech, od r. 2019 platí nový očkovací kalendář. S pozdravem Ludvíkovská

MUDr. Květoslava Ludvíkovská | Babyonline | 20.02.2020, 13:44
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×