Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra radí všem maminkám

Porod patří mezi nejkrásnější a nejemotivnější okamžiky každé ženy. Kromě těchto krásných chvil však na maminku čeká i mnoho povinností. Jednou z nich je například oznámení narození dítěte do osmi dnů u zdravotní pojišťovny.

Registrujte dítě z pohodlí domova jednoduše a rychle

Narození dítěte má povinnost oznámit jeho zákonný zástupce, opatrovník nebo poručník té zdravotní pojišťovně, u které byla pojištěna matka dítěte v den jeho narození. U ZP MV ČR je registrace možná z pohodlí domova a je velmi rychlá a snadná. Údaje narozeného dítěte pouze vyplní rodiče do formuláře na webových stránkách v části „Přihláška novozence“ a mají možnost zde připojit i rodný list. Průkaz pojištěnce pak obdrží přibližně do týdne.

S mateřskými povinnostmi je spojena i řada výhod a bonusů vyplývajících ze zdravotního pojištění. 

ZP 211 přispívá až do výše 1 000 Kč nastávajícím maminkám např. předporodní kurz, vitamíny, vyšetření související s těhotenstvím apod. „Před otěhotněním jsem si mohla vybrat, zda mi má pojišťovna přispěje na předporodní kurzy, nebo vyšetření související s těhotenstvím. Nakonec jsem zvolila kurzy, které mi dodaly odvahu do blížícího se porodu,“ dodává Kamila Tejnorová. „Zjistila jsem si, že ZP MV ČR hradí možnost účasti tatínka u porodu nebo předporodní kurz a tak jsem tu také,“ přidává další zkušenost vedle sedící nastávající maminka, Lucie Juppová z Hýskova, kterou čeká porod v létě.

ZP 211 vám přispěje na cvičení po porodu, pomůcky ke kojení nebo plavání

„V našem programu jsou zahrnuty i příspěvky pro kojící matky. Přispíváme například na cvičení po porodu, pomůcky pro kojení, plavání, monitor dechu nebo očkování,“ říká mluvčí ZP MV ČR paní Hana Kadečková. „Obecně se snažíme, aby naši pojištěnci žili kvalitním a zdravým životem, proto vytváříme tyto podpůrné projekty. Nejedná se jenom o příspěvky pro těhotné a kojící, ale i programy a služby pro ostatní kategorie pojištěnců. Za všechny bych zmínila mobilní aplikaci ZP211 s informacemi o vašem zdravotním stavu či přehledem o lékařem vykázaných výkonech, předepsaných lécích a výši všech poplatků, doplatků za poslední 3 roky “ dodává Hana Kadečková.

S Programem pro děti můžete získat navíc 1 000 Kč ročně na pomůcky

ZP MV ČR (211) rovněž nabízí velmi lákavý Program pro děti. V rámci programu totiž může každý pojištěnec do věku 18 let žádat jednou ročně příspěvek až do maximální výše 1000 korun, a to například na pomůcky pro novorozence a kojence (monitor dechu, váha, teploměr, odsávačka hlenů, zvlhčovače vzduchu a další), sportovní pohybové aktivity (např. aerobik, fitness, sportovní soustředění, individuální lyžařský výcvik apod.), oční vyšetření PlusOptixem, ozdravné pobyty v přírodě se školkou i školou, nácvik dentální hygieny u dentálního hygienisty či na fixní rovnátka zubů na jednu čelist.

Další příspěvek můžete čerpat na letní sportovně pohybový pobyt

Navíc v rámci letní prázdninové akce „Dětské sportovní léto“, může každé dítě do 18 let věku získat další pětistovku na letní sportovně pohybový pobyt (upozorňujeme však, že tato akce platí pouze v období letních prázdnin).

Chcete změnu? Podejte si přihlášku do konce září!

Pokud zvažujete změnu své stávající zdravotní pojišťovny, neváhejte, aktuálně můžete podat přihlášku od 1. července do 30. září, pojištěncem nové zdravotní pojišťovny se tak stanete od 1. ledna následujícího roku.

Více informací na: 

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra radí všem maminkám - diskuze

Poradna

Červené fleky

| Mirra | 22.08.2018, 10:03

Dobrý den, prosím o Váš názor ohledně červených skvrnách na obličeji 4 týd.novorozence. Přikládám foto (korřn nosu, na čele a na víčkách). Děkuji.

Podle fotek nelze dobře rozlišit, zda jde o otlak, jak procházela hlavička porodními cestami, nebo se jedná o hemagiom, požádejte o kožní vyšetření.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 23.08.2018, 09:43
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce