Vydejte se do světa nejmenších s kostkami LEGO® DUPLO®!

Barevné kostky LEGO® DUPLO® ukáží vašemu malému staviteli úplně nový svět. Představte vašim nejmenším hru s kostkami a podpořte tak jejich přirozený vývoj. Hra s kostkami děti baví i rozvíjí zároveň. Kostky jsou navrženy tak, aby padly do ruček malých dětí již od 1,5 roku. Vaši nejmenší se s nimi mohou naučit spoustu nového: poznávat barvy a nová zvířátka i zvuky, které vydávají, počítat a mnoho dalšího. Vedle těchto dovedností pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, kreativitu i představivost.  Kostky podléhají velmi přísnému testování a jsou pro vaše malé stavitele naprosto bezpečné.

Nejprve rozkládáme, potom skládáme

Aby hra dítě skutečně bavila, je důležité přizpůsobit ji jeho věku a dovednostem. Děti zprvu kostky rozkládají a zkoumají je všemi různými způsoby. Těm nejmenším poskládejte několik kostek na sebe a nechte je dílky rozpojovat. Tím začnete velmi přirozeně rozvíjet jejich motoriku. Opakování a procvičování jim dodá potřebou sebedůvěru. Postupně vás děti začnou napodobovat a boření velmi plynule nahradí tvoření. 

Později přichází stavění věží a skládání jednodušších staveb. S věkem jsou stavby čím dál tím větší a propracovanější. S vývojem řeči i mozku přichází také přehrávání různých příběhů a rozvoj představivosti. 

Zábavné poznávání světa

Díky hře poznávají děti svět kolem sebe, začínají chápat souvislosti a osvojují si základní dovednosti. Od 1,5 roku začínají rozumět, jak některé předměty fungují a k čemu se používají. Stavebnice LEGO DUPLO jsou vhodné pro děti až do 5 let. 

Pro ty nejmenší od 1,5 roku najdete mezi stavebnicemi v bílých krabicích řadu „Moje první“, která jim ukáže základní principy světa, který je obklopuje. Například se stavebnicí

se seznámí s principy příčiny a následku. Co se stane, když děti otočí kolem uprostřed? Roztočí se celý kolotoč i s roztomilými figurkami?

LEGO DUPLO Můj první kolotoč

Větší děti si mohou vyprávět příběhy se stavebnicí

ve které najdou autoservis, pekárnu i ordinaci doktorky. Stavebnice navíc obsahuje pět figurek, díky kterým si mohou přehrát téměř cokoliv, co v poslední době zažily.

LEGO DUPLO Náměstí

Herní tip

Zkuste trénovat například rozeznávání různých tvarů – čtverec, věž nebo jednoduchý domek. Postavte z kostek, tvar, který chcete trénovat, položte jej na papír a obkreslete. Obrys ukažte dětem a nechte je, ať se pokusí sestavit tvar přesně podle nákresu. 

Více informací o stavebnicích naleznete na

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vydejte se do světa nejmenších s kostkami LEGO® DUPLO®! - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce