Inzerce
Inzerce
Inzerce

Sluneční ochrana pro dětskou pokožku

Dětská kůže je citlivější na škodlivý vliv slunce než kůže dospělého. Proto je třeba ji chránit před spálením ochrannými přípravky určenými právě pro tuto věkovou kategorii. Poradíme vám, jak se starat o jemnou dětskou pokožku v slunečném období. 

Žlutá řada značky Daylong je určená pro děti nebo lidi s citlivou pokožkou. Daylong baby SPF 30 je krém určený na ochranu malých dětí do 1 roku a obsahuje výlučně fyzikální filtry, které nepronikají do kůže a zůstávají jen na jejím povrchu. Daylong kids SPF 30 a Daylong kids SPF 50+ jsou tělová mléka určená pro děti od 1 roku. Obsahují chemické filtry, které absorbují energeticky bohaté UV záření a přeměňují ho na energeticky chudší, neškodné. Všechny produkty sluneční ochrany Daylong obsahují UVA i UVB filtry, jsou bez parfému, bez přídavných konzervačních látek a jsou odolné vůči sladké i slané vodě. 

Ochranný přípravek je třeba nanést 20 - 30 minut před pobytem na slunci a nechat ho dobře vstřebat. U dětí, které budou běhat bez plenky nebo plavek, je třeba natřít i oblast mezi nožičkami. Přípravek naneste v dostatečném množství, aby se nesnížila jeho ochranná schopnost. Po koupání ve vodě, po sprše či utírání ručníkem, při zpocení je potřeba přípravek někdy opakovaně natřít, proto si s sebou na výlet vždy vezměte i balení přípravku. 

Děti do 3 let by se neměly opalovat vůbec a v čase nejintenzivnějšího záření mezi 11:00 a 15:00 hodinou by neměly být na přímém slunci děti ani dospělí. V tomto čase je vhodné vyhledávat stín a také se chránit přiměřeným oblečením, pokrývkou hlavy a slunečními brýlemi. 

Značka Daylong je na trhu už více než 25 let a díky jeho kvalitě je mezi dermatology a pediatry doporučována jako značka č. 1* ve sluneční ochraně. 

Daylong kromě dětské řady ve žlutém provedení poskytuje široké spektrum přípravků pro celou rodinu. Informujte se o výběru toho správného produktu pro vás i vaše nejmenší přímo v lékárně nebo podrobnější informace najdete také na 

*Zdroj: Agentura AKO kvantitativní reprezentativní průzkum – dermatovenerologové a pediatři v České republice a na Slovensku, 09/2017.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Sluneční ochrana pro dětskou pokožku - diskuze

Poradna

Neklidné spaní dítěte

| hhazova | 15.10.2019, 19:44

Dobrý den, synovi je 13m. Večer usíná mezi 19h a 20h. Často se však budí a má velmi neklidný spánek, vrtí se, kňourá, mnohdy se probudí s hysterickým pláčem. Kolem půlnoci dávám 90ml UM a hned spinká dal. To samé ve 4h. Je běžné v tomto věku dávat v noci UM? Metodu vybrečení nemůžeme praktikovat kvůli sousedům. Prosím o radu, jak na lepší spánek. Děkuji.

Dobrý den. Neklidný spánek může být způsobený prořezáváním zubů, zklidní se, až se zkoubky prořežou. Může být způsoben i vyzráváním mozkových funkci, zkuste Pyridoxin 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamin skupiny B6. Podávání mléka v noci je v tomto věku běžné.

 
MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 16.10.2019, 09:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce