Radujeme se ze slunce

Chystáte se se svou ratolestí s přicházejícím pěkným počasím trávit konečně víc času venku? Sluníčko prospívá naší duši, ale o něco méně naší pokožce. Poradíme vám, jak se starat o jemnou dětskou pokožku ve slunečných dnech. 

Dětská kůže je tenčí než kůže dospělých a její povrch je větší vzhledem k hmotnosti těla. Znamená to, že přípravky natřené na kůži dítěte se snadněji a ve větším množství vstřebávají. Proto platí zásada, že u kojenců a malých dětí je třeba používat kosmetické přípravky určené právě pro ně, a ne pro dospělé. Kromě toho by se děti do 3 let neměly opalovat vůbec a v době nejintenzivnějšího záření mezi 11:00 a 15:00 hodinou by na přímém slunci neměly být děti ani dospělí. V této době je vhodné vyhledávat stín a chránit se i přiměřeným oblečením.

Možná víte, že spálení kůže představuje rizikový faktor pro vznik rakoviny kůže. Ale víte, že nejnebezpečnější je právě spálení kůže v dětském věku? Dětská pokožka je totiž na škodlivý vliv slunce citlivější než kůže dospělého člověka. Proto je úkolem rodičů chránit děti vhodnými přípravky a v období dětství je postupně naučit pravidla správné fotoprotekce.

Žlutá řada značky Daylong je určena pro děti nebo dospělé s citlivou pokožkou. Daylong baby SPF 30 je krém, který obsahuje výlučně fyzikální filtry a byl vyvinutý na ochranu malých dětí do 1 roku. Fyzikální filtry jsou látky, které UV paprsky nepropouštějí, ale odrážejí je jako zrcadlo. Tyto filtry nepronikají do kůže a zůstávají jen na jejím povrchu.

Daylong kids SPF 30 a Daylong kids SPF 50+ jsou tělová mléka určená pro děti od 1 roku. Obsahují chemické filtry, které absorbují energeticky bohaté UV záření a přeměňují ho na energeticky chudší, neškodné. Všechny produkty sluneční ochrany Daylong obsahují UVA i UVB filtry, jsou bez parfému, bez přídavných konzervačních látek a odolné vůči sladké i slané vodě. 

Daylong kromě dětské řady ve žlutém provedení poskytuje široké spektrum přípravků pro celou rodinu. Informujte se o výběru toho správného produktu pro vás i vaše nejmenší přímo v lékárně nebo podrobnější informace najdete také na 

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Radujeme se ze slunce - diskuze

Poradna

Zlomená klíční kost

| Verka2 | 24.05.2019, 13:45

Dobrý den, mám doma 14ti denní holčičku se zlomenou klíční kostí při porodu. Vím, že musím ručičku šetřit. Ale zajímalo by mě, jak je to s polohou na bříšku? Odkdy můžu dávat dcerku na bříško, abych ji tím neublížila?

Dobrý den. Po zlomenině klíční kosti lze polohovat dle stavu hojení - podle svalku, konzultujte pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 27.05.2019, 07:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce