Inzerce
Inzerce
Inzerce

Radujeme se ze slunce

Chystáte se se svou ratolestí s přicházejícím pěkným počasím trávit konečně víc času venku? Sluníčko prospívá naší duši, ale o něco méně naší pokožce. Poradíme vám, jak se starat o jemnou dětskou pokožku ve slunečných dnech. 

Dětská kůže je tenčí než kůže dospělých a její povrch je větší vzhledem k hmotnosti těla. Znamená to, že přípravky natřené na kůži dítěte se snadněji a ve větším množství vstřebávají. Proto platí zásada, že u kojenců a malých dětí je třeba používat kosmetické přípravky určené právě pro ně, a ne pro dospělé. Kromě toho by se děti do 3 let neměly opalovat vůbec a v době nejintenzivnějšího záření mezi 11:00 a 15:00 hodinou by na přímém slunci neměly být děti ani dospělí. V této době je vhodné vyhledávat stín a chránit se i přiměřeným oblečením.

Možná víte, že spálení kůže představuje rizikový faktor pro vznik rakoviny kůže. Ale víte, že nejnebezpečnější je právě spálení kůže v dětském věku? Dětská pokožka je totiž na škodlivý vliv slunce citlivější než kůže dospělého člověka. Proto je úkolem rodičů chránit děti vhodnými přípravky a v období dětství je postupně naučit pravidla správné fotoprotekce.

Žlutá řada značky Daylong je určena pro děti nebo dospělé s citlivou pokožkou. Daylong baby SPF 30 je krém, který obsahuje výlučně fyzikální filtry a byl vyvinutý na ochranu malých dětí do 1 roku. Fyzikální filtry jsou látky, které UV paprsky nepropouštějí, ale odrážejí je jako zrcadlo. Tyto filtry nepronikají do kůže a zůstávají jen na jejím povrchu.

Daylong kids SPF 30 a Daylong kids SPF 50+ jsou tělová mléka určená pro děti od 1 roku. Obsahují chemické filtry, které absorbují energeticky bohaté UV záření a přeměňují ho na energeticky chudší, neškodné. Všechny produkty sluneční ochrany Daylong obsahují UVA i UVB filtry, jsou bez parfému, bez přídavných konzervačních látek a odolné vůči sladké i slané vodě. 

Daylong kromě dětské řady ve žlutém provedení poskytuje široké spektrum přípravků pro celou rodinu. Informujte se o výběru toho správného produktu pro vás i vaše nejmenší přímo v lékárně nebo podrobnější informace najdete také na 

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Radujeme se ze slunce - diskuze

Poradna

Neklidné spaní dítěte

| hhazova | 15.10.2019, 19:44

Dobrý den, synovi je 13m. Večer usíná mezi 19h a 20h. Často se však budí a má velmi neklidný spánek, vrtí se, kňourá, mnohdy se probudí s hysterickým pláčem. Kolem půlnoci dávám 90ml UM a hned spinká dal. To samé ve 4h. Je běžné v tomto věku dávat v noci UM? Metodu vybrečení nemůžeme praktikovat kvůli sousedům. Prosím o radu, jak na lepší spánek. Děkuji.

Dobrý den. Neklidný spánek může být způsobený prořezáváním zubů, zklidní se, až se zkoubky prořežou. Může být způsoben i vyzráváním mozkových funkci, zkuste Pyridoxin 1xdenně 1/2 tbl, je to vitamin skupiny B6. Podávání mléka v noci je v tomto věku běžné.

 
MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 16.10.2019, 09:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce