Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přihlášení miminka ke zdravotnímu pojištění? U ZP 211 žádný problém

„To vážně musím osm dnů po porodu letět na zdravotní pojišťovnu, abych tam našeho Tomíka přihlásila k zdravotnímu pojištění? To se mi fakt nechce. Osmý den po porodu mám úplně jiné myšlenky než lítat po úřadech,“ napsala do redakce rozčilená čerstvá maminka Tereza z Berounska. 

Obrátili jsme se proto na tiskovou mluvčí největší zaměstnanecké Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky (ZP 211) Hanu Kadečkovou, aby nám vysvětlila, jak to s přihlášením miminka ke zdravotnímu pojištění vlastně je: „Miminko přihlásit musíme. Podle zákona opravdu do osmi dnů od narození. Na druhé straně ale musíte počkat, až městský úřad vašemu dítěti přidělí rodné číslo a zašle vám ho, bez něj není možné přihlášku k zdravotní pojišťovně podat,“ vysvětluje Kadečková a ihned dodává: „Mám ale pro maminky dobrou zprávu. Pokud jsou pojištěné u ZP 211, nikam na úřad chodit nemusí. Stačí, když své miminko přihlásí k pojištění online prostřednictvím webových stránek pojišťovny. Takže jen na chvilku sednou k počítači, párkrát kliknou, vyplní potřebné a je hotovo.“

První dopis v životě - z pojišťovny

Podle Kadečkové stačí na  kliknout na odkaz: Registrace nového pojištěnce, zvolit možnost Novorozenec a vyplnit jednoduchý formulář. Pokud k vyplněné přihlášce připojíte i naskenovaný rodný list vašeho miminka, splnili jste stoprocentně svoji oznamovací povinnost. Jestliže nemáte tuto možnost, pošlete pojišťovně kopii rodného listu miminka dodatečně. 

Inzerce

„Pak už se můžete jen těšit, že přibližně za týden přijde vašemu miminku do schránky jeho první dopis v životě – bude od ZP 211 a bude v něm jeho průkazka pojištěnce. Je to tak. Zdravotní pojišťovna průkaz zasílá na jméno pojištěnce, takže se nedivte, že adresátem bude opravdu vaše miminko a toto bude jeho první osobní korespondence,“ doplňuje Hana Kadečková ze ZP 211.

Inzerce

Kdy přejít k nové pojišťovně? Teď!

Tuto službu neposkytují všechny zdravotní pojišťovny. Takže vy, které plánujete miminko a nechcete pak chodit na úřad, máte právě teď šanci přihlásit se k ZP 211. Přestupní termín je až do konce března. Když vyplníte přihlášku – u ZP 211 to lze také udělat online - budete klientem nové pojišťovny už od července.

Inzerce

Jaké bonusy můžete čerpat?

No, a když už budete na webu ZP 211, nezapomeňte se podívat na bonusy pro klienty. Mají nabídku i pro těhotné a kojící ženy. Je možné si pořídit vitamíny, absolvovat předporodní kurz, nechat si udělat 3 a 4D ultrazvukové vyšetření, či po porodu chodit s miminkem na plavání nebo pro svůj klid pořídit k dítěti "chůvičku". Příspěvek od pojišťovny na tyto aktivity až 1500 Kč bude milým přilepšením.

Inzerce

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přihlášení miminka ke zdravotnímu pojištění? U ZP 211 žádný problém - diskuze

Poradna

Dobrý den paní doktorko, nedávno jsem byla se svým dítětem u pediatra na 1,5 roční prohlídce a překvapilo mě, že další preventivní prohlídka bude až ve 3 letech A ne dříve. To se opravdu už tedy neposuzuje např. psychomotoricky vývoj dítěte od 1,5 roku?Ještě by mě zajímalo,zda ta 2.dávka Priorixu je také až ve 3 letech,protože jsem od lékařky dostala dříve leták s přehledem všech očkování a ten Priorix je tam uvedený že druhá dávka by měla být mezi 22-25.měsícem.

Dobrý den, po preventivní prohlídce v 18.měsíci  je další preventivní prohlídka ve 3 letech a dále každé 2 roky. Nejde o žádnou novinku, preventivní program u dětí je velmi dobře propracovaný desítky let, stručný přehled je také součástí Zdravotního a očkovacího průkazu a v jiných zemích nevídaný, je uveden také na webových stránkách. Samozřejmě součástí každé prohlídky je zhodnocení psychomotorického vývoje, pokud se vyskytne nějaký problém, řeší se v průběhu vývoje.

Druhá dávka Priorixu se podává až v 5-ti letech, od r. 2019 platí nový očkovací kalendář. S pozdravem Ludvíkovská

MUDr. Květoslava Ludvíkovská | Babyonline | 20.02.2020, 13:44
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce