Rodičovský příspěvek a nevyčerpaná částka

Dobrý den,
mám dotaz ohledně rodičovského příspěvku. Byla jsem v zahraničí, tam proběhl porod, přijela jsem, když měl syn půl roku. Než jsem vyřídila dokumenty, úřad mi určil dobu vyplacení příspěvku po dobu 4 let. První splátka byla ve výši 7.600, další částky 3800. V listopadu bude mít syn 4 roky. To znamená, že je konec rodičovského příspěvku. Jelikož jsem nevyčerpala částku 220 000, na jakou mají všichni nárok, potřebuji radu, jak mám postupovat a jestli mám teda nárok na zbytek částky do těch 220000? Od úřadu jsem žádnou informaci nedostala. Bylo mi prozatím vyplaceno 148000. Děkuji za zpětnou vazbu.

Dobrý den, podle výše vyplácených částek soudím, že jste měla nárok pouze na 4letou variantu. Protože jste ji začala čerpat později, na zpětnou výplatu nemáte nárok a RP budete skutečně dostávat jen do 4 let dítěte a nevyčerpaná částka zůstává státu.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 16.10.2017, 12:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce