Rodičovská a následná mateřská dovolená

Dobrý den, prosím o radu. V současné době jsem do 30.9.2017 na rodičovské dovolené (v současné době jsem na neschopence), od 1.10.2017 bych měla nastoupit zpět do zaměstnání (ale z důvodu neschopenky fyzicky nenastoupím) a cca od 10.10.2017 budu nastupovat na mateřskou dovolenou. Termín porodu mám 6.12.2017. Budu mít nárok na mateřskou? Pokud ano, z čeho se vypočítává (z příjmu od zaměstnavatele nebo z RD)? A jak to pak budu mít s novou rodičovskou - budu mít nárok na volbu výše a částky nebo rovnou spadnu na minimum?

Dobrý den, jestli jsem to dobře pochopila, byla jste na rodičovské, teď jste na nemocenské a budete nastupovat další mateřskou. Vzhledem k tomu, že vám zjevně trvá nějaký pracovní poměr, vyjdu z toho, že je to ten, ze kterého jste nastupovala i první mateřskou a pak vám tedy vznikne nárok i na další PPM (vypočte se ze stejného základu jako nemocenská, popř. první mateřská), a tedy si budete moci volit výši RP.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 15.09.2017, 10:11
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce