Prázdná děloha při pozitivním těhotenství

Dobrý den,
tíží mě situace, kdy jsem si před 3 týdny dělala 2tt. Oba ihned krásně pozitivní. Těhu příznaky vše Ok. Doktorka mě objednala na 1. UTZ v 8tt. Což by bylo teď další týden. Včera jsem začala špinit, tak jsem ihned jela k doktorce a tam bylo překvapení v podobě, že děloha byla prázdná? Nebyl tam váček nic. Prostě bez těhotenství.
Na vaječníkách také nic. Poslala mně do nemocnice, aby vyloučili mimoděložní těhotenství.
Tam mi vzali krev - hcg vyšší hodnota - těhotenství potvrzené. Hleděli na to 3 lékařky. Při zatlačení na UTZ byla v děloze vidět dutinka, ale prý nevykazuje těhotenství. To samé malá dutinka na právem vaječníku. Také bez vykazování těhotenství. Ze špinění se přes noc stala klasická m/s krev ale v menším množství. Nic nebolí. Nerozumím tomu. V pátek zítra znova krev a znova vyšetření případně laparoskopie.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsem neviděla UZ obraz, pak se nemohu vyjádřit k diagnóze. Pokud je v děloze velký prázdný gestační váček bez plodu, pak se může jednat o tzv. anembryomolu (to je jedna varianta, nebo v případě malého pseudogestačního váčku v děloze (který má ale většinou jen několik milimetrů), se může jednat o mimoděložní těhotenství. Druhá hodnota hCG, která bude odebrána v pátek napoví, zda se jedná o potrat těhotenství v děloze (popř. anembryomolu) či mimoděložní těhotenství.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 07.12.2017, 18:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce