Levosert

Antikoncepce | JanNov | 15.04.2019, 06:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám zavedeno 10 měsíců hormonální tělísko Levosert. První 3 měsíce po zavedení bylo špinění, pak 3 měsíce byl klid, žádné špinění, menstruace, prostě pohoda. A teď po půlroce co ho mám, tak se mi objevila menstruace a to poměrně pravidelná, nejdříve začnu špinit tak cca 2 dny, pak mám menzes tak 5 dní - slabý, ale je. Na gynekologii mi řekli, že je to normální, že i 1 rok může trvat než se to sžije. Ale od kamarádek vím, co mají např. Mirenu, tak do půl roku max měli špinění, pak již nic. Chtěla bych znát více názorů. Před zavedením tělíska jsem byla na kyretáži, pak jsem měla 6 měsíců hormonální léčbu a pak jsem si nechala zavést tělísko. Pokud bych i po roce měla stále menzes, je možné, že je špatné tělísko a nebo pak teda mé tělo ho nesnese? Je možné ho reklamovat? Jinak po zavedení tělíska jsem žádné problémy neměla. Děkuji za odpověď a přeji krásný den Jana

Dobrý den, přikláním se k názoru vašeho gynekologa. Někdy trvá řadu měsíců až rok, než se vše upraví a existují ženy, které slabě menstruují s tělískem pravidelně několik let. Není to skutečnost, kvůli které by se dalo tělísko reklamovat. Tělísko nezaručuje trvalou amenorhoeu. Pokud by vám tato situace do budoucna  nevyhovovala, máte možnost tělísko vyjmout. Každému bohužel tělísko nesedne.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 16.04.2019, 18:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce