Noční kašel dítěte

Nemoci dětí | Aluk87 | 13.08.2017, 13:58

Dobrý den, mám 2 letého syna. Už 14 dní má suchý kašel, ale jen v noci, přes den vůbec nekašle a po obědě chodí spát a taky nekašle. Vždycky to začne kolem 1 nebo 2 nebo 4 hodiny ráno. Má suchý kašel který trvá 15 minut někdy i dýl, potom je slyšet i že kašle vlhce. Bydlíme ve starém domě, máme nahoře podkroví ze sadrokartonu. Dřív jsme spali dole. Od podzimu loňského roku spíme nahoře. Teplotu nemá, nachlazen taky není.
Děkuji za Vaši odpověď.
Alice Zvěřinová

Dobrý den, problém s kašlem Vašeho chlapečka může mít různé příčiny. Jednak může jít projev alergie na peří, roztoče či plísně – bydlíte ve starém domě - dále z Vašeho popisu nevyplývá, zda v domácnosti nemáte nějaká zvířata, nový nábytek, koberce apod. Častou příčinou nočního kašle může být i porucha činnosti zažívacího ústrojí, kdy se natrávený obsah žaludku vrací ve spánku do jícnu a tak se mohou i drobné částečky dostat do dýchacích cest, což se projevuje právě v noci úporným dráždivým kašlem. Ale to vše včetně stravovacího režimu musí posoudit ošetřující pediatr, na něhož se s problémem obraťte.

MUDr. Květoslava Ludvíkovská | Babyonline | 15.08.2017, 17:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce