Výpověď a rodičovská

Dobrý den, prosím o radu, dne 8.4. 2018 mi skončila RD. Jelikož než mi skončila, tak jsem stihla otěhotnět, takže jsem svému zaměstnavateli/ce nesla neschopenku. Tam mi akorád řekli, že už jsem měla dávno podat výpověď, že mě nechtějí dále registrovat, že se jim to nevyplatí. Takže jsem předala jak neschopenku, tak jsem musela dát výpověď s dřívějším datem. Do teď jsem byla na neschopence. Ale teď jsem dostala papír na PPM od doktora, jak to mám vyplnit a jestli na PPM mám vůbec nárok a mám to předat rovnou na ossz? Děkuji.

Dobrý den, výpověď jste podávat neměla. Na další PPM byste měla nárok pouze tehdy, pokud se s nástupem na mateřskou vejdete do 180 dní od data ukončení pracovního poměru. Pokud se do toho vejdete, pak formulář odevzdejte bývalému zaměstnavateli, pokud ne, pak na OSSZ, ale čerpat budete až rodičovský příspěvek od data narození dítěte.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 16.07.2018, 11:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce