Inzerce
Inzerce
Inzerce

Péče o citlivou dětskou pokožku v zimě

Už ve chvíli, kdy teplota klesne po 10 stupňů Celsia, má 5x tenčí dětská pokožka potíže s termoregulací a ochranou před vysoušením. Proto je nutné přistoupit u dětí k jistým opatřením a postarat se o jejich komfort na podzim i v zimě.

Dětská pokožka je k chladu mnohem náchylnější a také rychleji ztrácí teplo, rodiče by proto měly dětskou kůži mít zejména v tomto období pod kontrolou. Určitým znamením, že prokrvování neprobíhá, tak jak má, jsou neprokrvené bílé flíčky na pokožce či studené ruce, chodidla a uši. Špatným znamením je však na druhou stranu také nadměrné pocení. Nejdůležitějším faktorem zachování správného prokrvení dětské pokožky je dostatečný přísun tekutin, na to je třeba dbát stejně v zimě jako v létě. Je také nutné dávat pozor na příliš těsné oblečení či malá čísla bot, která opět zamezují cirkulaci krve v tělíčku vaší ratolesti. Pro děti se doporučuje dostatek vrstev volnějšího oblečení, v teple je pak třeba udržovat především hlavičku, krk a ruce.

Jak pomoci dětské pokožce?

Pokožku novorozenců a miminek určitě neochrání maz, jehož produkce je v tomto věku ještě nedostatečná, proto je nutné především mrazu vystavený obličej a rtíky krémovat vydatným produktem s dostatečným obsahem lipidů. Pro dětskou pokožku je ideální vybírat produkty primárně určené citlivé a atopické pokožce. Přípravky s obsahem nenasycených mastných kyselin (např. kyseliny linolové) mají kromě ochranného účinku navíc také funkci obnovovatele kožní bariéry, která je nejen v zimě a po koupání k nezaplacení.
Stejně jako u pokožky dospělých i u dětí náhlé změny teplot odebírají kůži především vodu, pokožka může být nedostatečně hydratovaná a neplní dobře svou ochrannou funkci. Vedle mastného krému na ochranu, jakým je například Linola Fett*, je proto dobré dětskou kůži dostatečně hydratovat například pomocí hydratačního sprchového gelu Linola Dusch und Wasch, který udrží díky lipidům ve formě mikroemulze pokožku hydratovanou až 24 hodin. Eventuelně doporučujeme do koupele využít olejové přísady Linola Fett Ölbad*, která také účinně obnovuje ochrannou bariéru dětské citlivé pokožky.

* Linola Fett a Linola Fett Ölbad  jsou registrované léčivé přípravky k vnějšímu použití. Více informací žádejte u svého lékaře nebo lékárníka. Čtěte příbalový leták! K dostání v lékárnách.

Ochraňte dětskou pleť nejen před chladem!

Linola Fett  - univerzální pomocník pro každou mámu

Charakteristika: krém Linola Fett je vhodný pro ochranu dětské pokožky před mrazem. Je bez parfemace, konzervantů a barviv a díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin obnovuje narušenou ochrannou kožní bariéru. Je doporučovaný i pro léčbu atopického ekzému.  
Účinné látky: lipidy (60 %), nenasycené mastné kyseliny - mimo jiné i blahodárná kyselina linolová (regenerace a protizánětlivé účinky)
Pro koho a kdy: krém Linola Fett je vhodný pro ochranu dětské pokožky obličeje před mrazem nebo může být použitý jako krém chránící pokožku zadečku před opruzeninami; je také ideální pro léčbu kožních onemocnění spojených se suchostí pokožky; v Německu je pediatry nepředpisovanějším krémem pro léčbu atopického ekzému; dále je podle dětské dermatoložky MUDr. Štěpánky Čapkové z FN v Motole krém Linola Fett „…vhodný pro popraskanou kůži rukou vzniklou používáním saponátů či k ošetření záděr v okolí nehtů, zlepšuje vyrážky okolo úst u dětí vzniklé sliněním a olizováním, pomáhá léčit suché praskliny a olupování na bříškách prstů i chodidlech, které jsou častou formou ekzému u školních dětí. Kojícím matkám jej dermatologové dokonce doporučují k ošetření bolestivých trhlinek na prsních dvorcích a bradavkách.“
Cena/množství: 102 Kč/50g (při koupi na recept – doplatek 70 Kč)

Inzertní článek

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Péče o citlivou dětskou pokožku v zimě - diskuze

Poradna

Dobrý den, paní doktorka Vomelová.
Obracím se na Vás s dotazem ohledně začervenání očí u 9 měsíčního miminka. Za poslední měsíc jsem si 3x všimla u dcery po ránu červené oči - vypadá to jako popraskané žilky. V noci spí 12-13 hod. s jedním krátkým probuzením na krmení. V průběhu dne se začervenání ztrácí, další den je to už v pořádku.
Při koupání používáme koupel šetrnou k dětské pokožce a očím. Během dne není vystavená větru ani prachu.
Je nutné při opakovaném/četnějším výskytu navštívit dětského lékaře příp. stačí použít oční kapky z lékárny, které jsou volně dostupné k prodeji?
Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, určitě navštivte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 03.11.2021, 15:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×