Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nová řada kaší Hami jako zasloužená odměna po nabitém dni

Počasí často určuje náplň dne většiny z nás. Když venku svítí sluníčko, máme pocit, že toho musíme tolik stihnout. Procházka v parku, návštěva kamarádů, do toho nějaký ten kroužek a čas na hraní. Doma uklidit, zorganizovat členy domácnosti, uvařit oběd a připravit svačinky. Navíc o čas na zdravé jídlo a rituály s ním spojené nechce žádná máma svoje miminko ošidit. Ideální by bylo natáhnout náš den o dalších dvanáct hodin. 

Po uspěchaném dni máme nárok na neuspěchanou večeři. Na večeři, která bude rychle připravená a o to víc času zbyde na společné hodování. Na večeři, která bude pestrá, naše děťátko vyzkouší zase nějakou novou chuť, a naplní mu bříško před spaním. Všechny kaše z nové řady Hami obsahují dvě a více obilovin jako oves, pšenici, ječmen nebo žito. To oceníme hlavně v době zavádění lepku do příkrmů. Lepek je dobré zařadit do jídelníčku mezi ukončeným čtvrtým a sedmým měsícem. 

Inzerce

Kaše navíc dodají dětem tolik potřebnou energii, obsahují sacharidy, bílkoviny, vlákninu a jsou obohacené o některé vitamíny a minerální látky.  Při prvních ochutnávkách můžete vyzkoušet jen pár lžiček ve formě řidší kašičky. Miminkům se bude ze lžičky lépe jíst a tekutější konzistence je zpočátku dobrá i pro bříško a trávení. 

Inzerce

Všechny kaše jsou mléčné, plné vitamínů ((obsahuje vitaminy A, D a B1**) a jsou bez přidaného cukru*. Kromě toho je na výběr z celé řady 6 nových příchutí. Vůně jahod a malin za teplých letních večerů, chuť šťavnatých švestek v kombinaci s jablíčky, pomeranč pro zpestření a nebo jakkoliv se vám bude zrovna chtít. 

Kaše jsou zrovna tak výborná snídaně a ideální start do nového dne. Můžete ji tedy zopakovat klidně i ráno a přidat k ní třeba kousek banánu nebo jiného čerstvého ovoce. To můžete dát buď rovnou do kaše nebo děťátku kousek do ručičky. Ideální je ovoce nakrájet na větší hranolky. Miminka si tak vyzkouší kromě kaše i jiné textury jídla a budou mít nový sladký zážitek.

Inzerce

Více na 

* Obsahují přirozeně se vyskytující cukry. ** podle požadavků legislativy.  

Inzerce

O zařazení doplňkové stravy se poraďte s pediatrem. Kaše mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. 

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nová řada kaší Hami jako zasloužená odměna po nabitém dni - diskuze

Poradna

Jaké pečivo pro batole?

| haliska | 01.03.2023, 11:46

Dobrý den, můj syn (18 měsíců), od mala upřednostňuje z bílého pečiva hlavně rohlíky, chleba mi odmítá jíst. Četla jsem tady v doporučeních, že rohlíky jsou "horší" než chleba. Já jsem myslela, že rozdíl není, když je oboje bílé pečivo. Nevadí tedy, že rohlíky snídá téměř denně? Nebo můžu zkusit střídat např. s celozrnným pečivem? Někde jsem četla, že ale toto nedoporučují malým dětem. Děkuju za odpověď.

Dobrý den,

v dětské (batolecí) výživě upřednostňujeme pečivo s nižším obsahem vlákniny, tedy pečivo z bílé (nízkovymleté) mouky pro její lepší stravitelnost. Postupně je do stravy vhodné zařazovat i další druhy pečiva, chleba včetně pečiva celozrnného. Rozdíl mezi přípravou rohlíků a chleba je v použití jiného (tmavého) typu bílé mouky. Mouka využívaná k pečení chleba je přece jenom biologicky hodnotnější. Nevadí tedy, že nabízíte synovi rohlíky. Doporučuji ale postupně s věkem zařazovat dalamánky, grahamové rohlíky, pečivo pšenično-žitné, špaldové, žitno-pšeničné a nakonec i celozrnné typy pečiva. Takové pečivo by mělo být základem už školního dítěte. 

S pozdravem Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 10.03.2023, 10:49
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×