Inzerce
Inzerce

Docela jiný svět v Zoologické a botanické zahradě města Plzně 

Nejzápadnější z českých zoologických zahrad se nalézá v Plzni. Aktuální počet zvířat v roce 2021 dosahuje na 1200 druhů a 7000 jedinců; počet forem pěstovaných rostlin přesahuje 15 000.  Návštěvností se posledních několik let pohybuje na 5. místě v Unii českých a slovenských zoo, nejnovější rekord je z roku 2018 a činí 481 773 návštěvníků. 

Mezi speciality plzeňské zoo patří chov zvířat v přirozených a přitažlivých podmínkách. Expozice tvoří výseky celých biotopů s charakteristickými druhy rostlin a živočichů. Velmi často tak nežije ve výběhu jedno zvíře nebo jediný druh, ale několik druhů najednou. 

Inzerce

Za pozornost stojí volné výběhy šelem a opic – tygři a lvi v přírodních expozicích, skalní výběhy irbisů - sněžných levhartů, ostrovy poloopic a opic. V zoo naleznete nejrozsáhlejší tuzemský výběh hnědých medvědů nebo velkou skupinu šimpanzů. 

Inzerce

Plzeňská zoo vždy lákala milovníky plazů. Například nejplodnějším zvířetem jsou želvy ostruhaté, největší suchozemský kontinentální druh, kde již bylo zaznamenáno vylíhnutí 580. mláděte. 

Inzerce

Rok 2010 znamenal pro plzeňskou zoo historický mezník. Zcela poprvé se nastěhovali do nových pavilonů zástupci největších suchozemských zvířat, která ještě nikdy ve zdejší zoo nebyla chována. Jsou to nosorožec indický, hrošík liberijský a žirafa Rothschildova v rámci Afrických a asijských expozic, podpořených dotačně z Evropské unie. Dále vznikly pavilonky pand červených, prasat savanových, stylový dům makaků lvích a několik dalších expozic. Poprvé se objevili i gepardi. Malý nosorožec Maruška se narodil v únoru 2014, následovala ji Adélka (hrošík liberijský) v listopadu. V roce 2017 byla odchována druhá samice nosorožce – Růženka. 

Za pozornost stojí doprovodný program v zoo, ukázková krmení a zejména sokolnické ukázky na amfiteátru. Příjemné posezení nabízí africká restaurace Kiboko, Hospoda Na Statku či Sibiřský srub u tygrů, upomínkové drobnosti lze získat v prodejně Suvenýry U Lemura. O zábavu se dětem postará rozsáhlé přírodní hřiště u amfiteátru a interiérové hřiště na statku Lüftnerka. Letní žízeň pomohou utišit stylová pítka. Lochotínský amfiteátr v sezóně od roku 2006 nabízí pravidelné zajímavé sokolnické ukázky. Do zoo lze v létě zajet vyhlídkovým vláčkem z náměstí Republiky. 

Inzerce

Ti z návštěvníků, kteří se do zoo opakovaně vracejí, mohou využít výhodné permanentky. Od 90. let je možné pomoci s vývojem zoo symbolickou adopcí zvířete, dlouhodobě má svého kmotra kolem 450 zvířat. Návštěvu zoo lze v sezóně spojit i s procházkou po nejstarším českém Dinoparku. O dění v zahradě informuje řadu let čtvrtletník Iris, od roku 2006 o ní vyšla i řada publikací. Zahrada je otevřena 365 dní v roce.

Tento docela jiný svět se těší na Vaši návštěvu …

Otevírací doba:

březen–říjen: 8.00–19.00  

listopad–únor: 9.00–17.00

Více informací zde: www.zooplzen.cz

Zpracováno podle podkladů dodaných Zoologickou zahradou Plzeň.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Plzeňský kraj, Plzeň: Zoologická zahrada Plzeň - diskuze

Poradna

Oteklé a červené oko

| gnikol12 | 03.10.2022, 09:01

Dobry den,
Dcera (14denní) už má přes týden červené, oteklé očičko… dětský lékař nám předepsal kapičky Gentamicin WZF Polfa, kapat co nejčastěji a po zlepšení pozvolna během dne, plus masírovat kanálky. I po týdnu oko stále oteklé a červené, vytýká hnis.. je vidět, že ho lépe otevře, ale dělá mi to starost. Není to třeba spíše alergická reakce (po těle žádné flíčky nemá) než zánět spojivek? Děkuji za odpověď

Dobrý den. Podle fotografie nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte očního lékaře.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 04.10.2022, 09:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×