Inzerce
Inzerce
Inzerce

Navštivte paraZOO a podpořte tak péči o zvířecí pacienty

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti, a především se naučit, jak je můžete chránit.

ParaZOO je unikátní expozicí volně žijících živočichů České republiky. Uvidíte zde vydru, výry, krkavce, čápy, nejrůznější dravce a řadu dalších zvířat, která byla přijata do záchranné stanice, avšak pro trvalé následky zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Přijďte se seznámit s jejich příběhy a zároveň se naučit, jak zvířatům v přírodě pomáhat. 

Inzerce

ParaZOO byla otevřena 2. 6. 2012 v zahradě Podblanického ekocentra Českého svazu ochránců přírody v centru Vlašimi. Zde od r. 1994 sídlila Záchranná stanice pro živočichy. Po dokončení výstavby nového léčebného areálu u obce Pavlovice byla léčebná část stanice oddělena a zahrada byla zrekonstruována výhradně k expozičním a vzdělávacím účelům a přejmenována na paraZOO. 

Inzerce

Svou návštěvou podpoříte péči o pacienty v záchranné stanici. Posláním záchranné stanice je péče o zraněné a jinak handicapované volně žijící živočichy s cílem jejich vyléčení a navrácení zpět do volné přírody. Kromě stálých obyvatel jako je krkavec Bob a vydra Kapka návštěvníky pozdraví také včelojed lesní, motáci, vrána šedivka nebo dvě sojky. Nově představuje paraZOO také problematiku invazních druhů a návštěvníci se seznamují s jejich některými zástupci – psíkem mývalovitým, mývalem severním nebo nutrií říční. 

ParaZOO můžete navštívit o letních prázdninách každý den od 9:00 do 18: hodin. Více informací na www.parazoo.cz.

Inzerce

Zpracováno podle podkladů dodaných ParaZOO.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jihomoravský kraj, Vlašim: ParaZOO - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×