Myslete na svoje děti a začněte jim spořit na důchod

„Jak ten čas letí! Před chvilkou to ještě byly malé děti a dnes mají svoje rodiny.“ Každý z nás si občas posteskne, jak ten čas ubíhá. S tím bohužel nic neuděláme. Prostě přijdou určité události, které náš život výrazně ovlivní, jako např. nástup do prvního zaměstnání, vlastní rodina, ale také odchod do penze. Ačkoli se nám v případě dětí může zdát penze jako něco velice vzdáleného, podle Pavla Racochy, předsedy představenstva

, je právě dětský věk optimálním obdobím, kdy začít spořit na důchod. 

„Je pravdou, že našim dětem státní důchody stačit nebudou. Už dnešní penzisté mají v řadě případů problém pokrýt základní životní potřeby. Proto velmi vítám letošní novinku ve spoření na penzi - možnost začít spořit dětem již od jejich narození,“ uvedl Pavel Racocha.

Tím, že se toto spoření od letošního roku otevřelo i pro děti, se prodlužuje i časový horizont, tedy doba spoření. Pro dosažení potřebné částky na přilepšení si k důchodu je tak možné platit nižší příspěvky. A když si děti návyk spoření po dosažení zletilosti převezmou, vytvoří si dobrý základ do budoucna.

Velkou výhodou oproti minulosti je skutečnost, že naspořené peníze lze částečně použít ještě před dosažením důchodového věku. Při dovršení věku 18 let a délce spoření minimálně 10 let je možné vybrat až třetinu vlastních příspěvků a použít je třeba na financování studia apod. Dalším zajímavým benefitem, který toto dlouhodobé spoření nabízí, je státní příspěvek od 1 080 do 2 760 Kč ročně, maximum lze dosáhnout při měsíční úložce 1 000 Kč.

„Je důležité si uvědomit, že tímto spořením dáváme dětem nejenom potřebný finanční základ do života, ale také je vedeme k tomu, že je nezbytné vytvářet si finanční rezervu do budoucnosti,“ uzavřel Pavel Racocha.

Inzertní sdělení

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Myslete na svoje děti a začněte jim spořit na důchod - diskuze

  • bavim se
    banky davaji zaporne uroky,...menove reformy se deji co 30 let pomalu a ted me nekdo chce presvedcit,ze za 70 let moje deti dostanou uzasne penize za to,ze jim zacnu sporit nekam,co nema jistotu a budoucnost???ano,chapu zajisteni deti..ale dat jim v dospelosti ,az uvidim,ze maji kapku rozumu neco a pak at se staraji...obzvlast po me smrti ze....vtipny clanek       
    Liberte   | 10.10.2016 12:25:57
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, zajímá mě, jestli mám zpětně právo na rodičovský příspěvek na 1. dítě, když se mi narodilo druhé. I přesto, že jsem si hned po zjištění druhého těhotenství předělala rodičovský příspěvek na jeho maximální možnou částku (11. 500 Kč měsíčně), i tak jsem přišla z balíčku na 1. dítě o 1/3 peněz. Díky za odpověď.

Dobrý den, bohužel – RP se čerpá vždy pouze na nejmladší dítě v rodině. To, co jste nestihla vyčerpat zůstává státu.

Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline | 24.11.2017, 08:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce