Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přivítejte jaro v brněnské zoo a přijďte se podívat na nové přírůstky

V Zoo Brno se podařilo letos na jaře odchovat několik druhů máďat. Od malého maragaye, přes anolise, trnuchy, takina indického až po papoušky Alexandřiny. 

Margay (Leopardus wiedii) je kočkovitá šelma, která dokáže zadní končetiny vytočit až o 180 stupňů, což jim umožňuje pevnější sevření kmene stromu. Také se zadními končetinami dokáží udržet větví a pověsit na nich. Kromě toho mohou margayové jako jediné kočky šplhat ze stromů hlavou dolů. V Červeném seznamu ohrožených druhů je margay veden jako téměř ohrožený.

Inzerce

Mláděte anolise (Anolis leachii), je k vidění v Tropickém království. V Evropě tyto anolise chová jen pět zoologických zahrad, v České republice pouze ta brněnská.

Odchov trnuchy (Plesiotrygon nana) je velmi vzácný, v brněnské zoo však nejde o první úspěšný chov. Tento druh rejnoka je k vidění pouze v pěti zoologických zahradách na celém světě, brněnská je jednou z nich.

Inzerce

 

 

To ale zdaleka není vše! Dalšími mláďátky jsou takin indický, papoušek Alexandřin, klokan bažinný, klokánek krysí, červorovec splývavý, mara stepní nebo kozy kamerunské.

Přijďte se rozloučit se zimou!

Pokud se chcete přijít podívat na mláďata můžete návštěvu spojit s programem, který nese název Vítání jara. Symbolické vyhnání zimy proběhne v sobotu 18. 3. 2023 v Zoo Brno.

Děti, ale i dospělí, se mohou těšit na vyhnání Morany, zdobení líta a vítání jara, soutěžní stezku, malování na obličej nebo speciální komentované krmení. Pro zvídavé děti nebude chybět ani přednáška. 

Inzerce

Pro více informací navštivte stránky zoo

Nebo se podívejte na FB událost

Inzerce

 

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jihomoravský kraj, Zoo Brno: Mláďata v Zoo Brno a Vítání jara - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×