Inzerce
Inzerce
Inzerce

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč

Včasná návštěva zubního lékaře a s ní spojená pravidelná dentální hygiena pomáhají předcházet zubnímu kazu a dalším infekcím. OZP přispívá svým pojištěncům v rámci prevence na dentální hygienu právě proto, aby je motivovala k pravidelné péči o zuby. 

Pravidelná dentální hygiena podstatným způsobem přispívá k prevenci zubního kazu. Ten vzniká v důsledku působení bakterií přirozeně se vyskytujících v dutině ústní. Díky pravidelnému odstraňování zubního kamene a plaku lze regulovat množství těchto bakterií, čímž lze předcházet riziku infekce i vzniku zubního kazu. Ideální je přitom navštívit zubního hygienistu dvakrát ročně. Nejedná se přitom o kosmetický či zkrášlovací zákrok. Jde o léčebný proces, kterým se nejen odstraňují příčiny zánětu dásní, ale i

Inzerce

Role dentální hygieny v péči o zuby přitom nespočívá jen v odstraňování plaku a zubního kamene. Pacient je v rámci ošetření také poučen o tom, jak se správně o své zuby starat, i o důležitosti pravidelných preventivních návštěv u zubního lékaře. Zubní hygiena tak sehrává i důležitou edukativní úlohu.

OZP přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč ročně (v každém pololetí 1 000 Kč) a právě nyní, v září, mohou pojištěnci OZP tento příspěvek prostřednictvím kuponu čerpat. Příspěvky na další pomůcky v péči o zuby, např. zubní kartáčky či jiné dentální pomůcky, je pak možné získat prostřednictvím kreditů ve VITAKARTĚ. 

Chytrý pomocník jménem VITAKARTA

Nejjednodušší způsob, jak u OZP získat benefity a čerpat příspěvky, nabízí aplikace VITAKARTA. Jejím prostřednictvím klient OZP může z pohodlí domova využít veškerých služeb, aniž by musel osobně navštívit kamennou pobočku. Na webu i v mobilní verzi VITAKARTY lze kontrolovat přehled uhrazené péče, spravovat osobní zdravotní profil, kontrolovat léky a jejich vzájemné interakce. V rámci VITAKARTY je také možné nahlásit změnu osobních údajů, ztrátu průkazu pojištěnce nebo např. podat přehled OSVČ či uhradit pojistné. Pojištěnci OZP zaregistrovaní ve VITAKARTĚ mají k dispozici zdarma 24 hodin denně a 7 dní v týdnu asistenční službu, prostřednictvím které mohou s lékaři specialisty konzultovat ať již telefonicky, nebo online dotazem svůj zdravotní stav. V neposlední řadě mohou využít možnosti objednání ke specialistovi v pokud možno co nejkratších lhůtách. 

Přes 50 benefitů

VITAKARTA nabízí více než 50 příspěvků rozdělených do programů na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Výše příspěvku závisí na získaných kreditech (bodech), kdy kromě základní výše, kterou automaticky získává každý klient OZP, lze počet kreditů navýšit za aktivní přístup k péči o své zdraví, např. za absolvování preventivní prohlídky u zubního lékaře. Veškeré získané kredity lze převést na jakoukoliv jinou osobu, čímž se otvírá možnost získání příspěvků ve velmi zajímavých částkách.

V neposlední řadě VITAKARTA nabízí možnost čerpání příspěvků prostřednictvím tzv. kuponů na prevenci. Tyto příspěvky nejsou nijak vázány na počet získaných kreditů a může je čerpat každý pojištěnec, který splní podmínky daného programu. Již druhým rokem lze čerpat kupon na dentální hygienu ve výši 2 000 Kč, kupon na očkování ve výši 1 000 Kč a příspěvek 500 Kč na preventivní aktivity, jako jsou plavání, rehabilitační procedury, dětské sportovní kroužky, ale také vitamíny, rovnátka, brýle a čočky nebo test na covid-19. Od 1. 8. 2020 mohou klienti OZP nově čerpat příspěvky prostřednictvím kuponů na preventivní vyšetření onkologických onemocnění, a to rakoviny kůže, prsu, dutiny ústní, prostaty, ledvin a nádorů břišních orgánů, či na prevenci dalších civilizačních chorob, jako je osteoporóza a infarkt.

Inzerce

Více na: 

Inzertní sdělení
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč - diskuze

Poradna

Pláč

| Monicka33 | 18.11.2020, 17:34

To jsem já Monicka33 syn vazi 5300 kapičky espumizan používáme spatne nebo spise dlouho mu trvá než zabere a usne. Někdy i hodinu hodina a půl. A spi krátce dvě hodky a pak se budi. Nožičkami cvičíme masáže děláme. Ten plac je zničující a muj lekar mi řekl ze musim vydržet ze více než 60 90 dávat nemam

Dobrý den, dávka pro nekojené dítě je 150 ml na kg a den, můžete si lehce spočítat, myslím si, že by mohl 110 ml, Espumisan nechejte, efekt nastoupí.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 19.11.2020, 16:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×