Inzerce
Inzerce
Inzerce

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč

Včasná návštěva zubního lékaře a s ní spojená pravidelná dentální hygiena pomáhají předcházet zubnímu kazu a dalším infekcím. OZP přispívá svým pojištěncům v rámci prevence na dentální hygienu právě proto, aby je motivovala k pravidelné péči o zuby. 

Pravidelná dentální hygiena podstatným způsobem přispívá k prevenci zubního kazu. Ten vzniká v důsledku působení bakterií přirozeně se vyskytujících v dutině ústní. Díky pravidelnému odstraňování zubního kamene a plaku lze regulovat množství těchto bakterií, čímž lze předcházet riziku infekce i vzniku zubního kazu. Ideální je přitom navštívit zubního hygienistu dvakrát ročně. Nejedná se přitom o kosmetický či zkrášlovací zákrok. Jde o léčebný proces, kterým se nejen odstraňují příčiny zánětu dásní, ale i

Inzerce

Role dentální hygieny v péči o zuby přitom nespočívá jen v odstraňování plaku a zubního kamene. Pacient je v rámci ošetření také poučen o tom, jak se správně o své zuby starat, i o důležitosti pravidelných preventivních návštěv u zubního lékaře. Zubní hygiena tak sehrává i důležitou edukativní úlohu.

OZP přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč ročně (v každém pololetí 1 000 Kč) a právě nyní, v září, mohou pojištěnci OZP tento příspěvek prostřednictvím kuponu čerpat. Příspěvky na další pomůcky v péči o zuby, např. zubní kartáčky či jiné dentální pomůcky, je pak možné získat prostřednictvím kreditů ve VITAKARTĚ. 

Inzerce

Chytrý pomocník jménem VITAKARTA

Nejjednodušší způsob, jak u OZP získat benefity a čerpat příspěvky, nabízí aplikace VITAKARTA. Jejím prostřednictvím klient OZP může z pohodlí domova využít veškerých služeb, aniž by musel osobně navštívit kamennou pobočku. Na webu i v mobilní verzi VITAKARTY lze kontrolovat přehled uhrazené péče, spravovat osobní zdravotní profil, kontrolovat léky a jejich vzájemné interakce. V rámci VITAKARTY je také možné nahlásit změnu osobních údajů, ztrátu průkazu pojištěnce nebo např. podat přehled OSVČ či uhradit pojistné. Pojištěnci OZP zaregistrovaní ve VITAKARTĚ mají k dispozici zdarma 24 hodin denně a 7 dní v týdnu asistenční službu, prostřednictvím které mohou s lékaři specialisty konzultovat ať již telefonicky, nebo online dotazem svůj zdravotní stav. V neposlední řadě mohou využít možnosti objednání ke specialistovi v pokud možno co nejkratších lhůtách. 

Přes 50 benefitů

VITAKARTA nabízí více než 50 příspěvků rozdělených do programů na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Výše příspěvku závisí na získaných kreditech (bodech), kdy kromě základní výše, kterou automaticky získává každý klient OZP, lze počet kreditů navýšit za aktivní přístup k péči o své zdraví, např. za absolvování preventivní prohlídky u zubního lékaře. Veškeré získané kredity lze převést na jakoukoliv jinou osobu, čímž se otvírá možnost získání příspěvků ve velmi zajímavých částkách.

V neposlední řadě VITAKARTA nabízí možnost čerpání příspěvků prostřednictvím tzv. kuponů na prevenci. Tyto příspěvky nejsou nijak vázány na počet získaných kreditů a může je čerpat každý pojištěnec, který splní podmínky daného programu. Již druhým rokem lze čerpat kupon na dentální hygienu ve výši 2 000 Kč, kupon na očkování ve výši 1 000 Kč a příspěvek 500 Kč na preventivní aktivity, jako jsou plavání, rehabilitační procedury, dětské sportovní kroužky, ale také vitamíny, rovnátka, brýle a čočky nebo test na covid-19. Od 1. 8. 2020 mohou klienti OZP nově čerpat příspěvky prostřednictvím kuponů na preventivní vyšetření onkologických onemocnění, a to rakoviny kůže, prsu, dutiny ústní, prostaty, ledvin a nádorů břišních orgánů, či na prevenci dalších civilizačních chorob, jako je osteoporóza a infarkt.

Inzerce

Více na: 

Inzertní sdělení
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá na dentální hygienu až 2 000 Kč - diskuze

Poradna

Chování miminka

| B82 | 18.02.2021, 18:16

Dobrý den,

mám doma 2 měsíce a kousek miminko. Chtěla bych se zeptat, snad to popíšu správně, na chování, případné "drncání" natřásání" miminka, Chovám ji v ruce, vždy hlídám hlavičku, když brečí utišuju ji houpáním držím jí na svém tělem a její tělíčko a hlavně hlavičku fixuji, případně ji v trochu rychlejším tempu v obou případech, hlavně v tom druhém, rychlejším "třesením" tedy pohybu kdy jde jakoby nahoru ruku mám po zadečkem a druhou fixuji hlavičku a tělíčko se zvedá, jakoby vytahuje nahoru, dále lehké drncání na kolenou nebo v autosedačce kdy hlavně v té sedačce se jí ta hlavička díky narážení spodní části sedačky na kuchyňskou linku jako by "třes" ale nejde dozadu ani dopředu, mám tam zdravotní vložku, jen se třese podobně jako v kočárku když se jede přes kostky, takto to dělám v podstatě od narození, hlavička je vždy fixovaná ale i tak dochází k tlaku na mozek? Bojím se abych jí nezpůsobila poškození mozku, také sem četla o syndromu třesoucího dítěte, což mě děsí, tak doufám, že je to všechno v pořádku s tímto třesením a drncáním které uvádím, snad je můj popis srozumitelný, vím, že případě syndromu třesoucího dítěte se jedná opravdu o hrubé zacházení... Jaké jsou kdyžtak příznaky?
Malá se směje, je čilá a celkem mi přijde v pohodě, prosím tedy o radu. Děkuji

Dobrý den, jemné drncání dítěti nevadí, nedochází k poškození mozku.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 19.02.2021, 15:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce