Inzerce
Inzerce
Inzerce

Proč volit v péči o zdraví OZP? 

 aneb Když je pojišťovna cenným partnerem v péči o zdraví 

Pojištění zdraví v OZP vám dá zdarma prémiové zdravotní služby, díky kterým máte jistotu špičkové péče, kdykoli a kdekoli ji potřebujete!

Příspěvek na ultrazvukové vyšetření, vitamíny nebo porodní péči, plavání novorozenců a vybavení v hodnotě nejméně 1 500 Kč? Pro budoucí maminky samozřejmost. Změnit pojišťovnu zabere jen pár minut!

Jaká očkování jsou hrazena OZP (Oborová zdravotní pojišťovna)

Prý bych byla ideálním klientem pojišťovny. Hlavně děti jsou proočkované na kde co, ale nikdy jsem o žádné zpětné proplacení nežádala. Připadalo mi, že mně čas s tím spojený převáží benefit ve formě uspořených prostředků.

Až teprve na jednání se zástupcem OZP jsem zjistila, že to nemusí být tak složité. Alespoň u OZP. Veškeré podklady je možno pojišťovně zaslat elektronicky prostřednictvím tzv. VITAKARTY.

Inzerce

A jaká očkování vám OZP může uhradit a jak? 

OZP přispívá na všechna očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Příspěvek je možné získat na základě kreditů ve VITAKARTĚ, které klientky získají například za absolvování preventivních vyšetření nebo třeba za kontrolu správně vykázané lékařské péče; čerstvým maminkám a novorozencům OZP připisuje kredity extra.

V absolutní hodnotě dosáhne příspěvek využitý pouze na očkování novorozeňat částky až 4 500 Kč.

Inzerce

Níže orientační tabulka s přehledem možných očkování a maximální částky příspěvku, kterou lze na konkrétní očkování využít. Ta je nastavená tak, aby cenu očkování pokryla.

Inzerce

Jaký doklad je potřeba pojišťovně doložit?

Pojišťovně stačí mobilem nafotit doklad o zaplacení a absolvování očkování. Toť vše. V takovém případě je nejjednodušší poslat doklad přes aplikaci VITAKARTA staženou do mobilního telefonu nebo přes její webové rozhraní.

Jakým způsobem obdržím platbu?

Peníze obdržíte na bankovní účet. Termín je do 31 dnů, nicméně obvykle je platba rychlejší.

Jak se do systému VITAKARTY přihlásím? Resp. přihlásím mé dítě?

Přihlášení je úplně jednoduché. Stačí mít při ruce kartičku pojištěnce a opsat z ní jedno číslo do na stránku www.ozp.cz/aktivace

Jaká je výše ročního kreditu na těhotnou ženu a dítě?

V období těhotenství obdržíte 500 kreditů, a to po vystavení těhotenské průkazky. Po narození připisujeme dalších 1 000 do VITAKARTY dítěte. Kredity je možné volně přeposílat mezi všemi klienty OZP.

Další kredity lze získat například za absolvování preventivních vyšetření u praktika, gynekologa a zubaře nebo třeba za kontrolu správně vykázané lékařské péče. Každému klientovi také OZP na začátku roku připisuje novoroční kredit.

Na jaké další aktivity pojišťovna přispívá?

Např. na dentální hygienu, různá odborná vyšetření, vitamíny, pomůcky i sportovně-relaxační aktivity, více naleznete v tabulce: https://www.ozp.cz/web/files/vitakarta/VITAKARTA_Katalog_kreditu.pdf

Mezi další významné benefity OZP patří například bezplatné online vyhodnocení záznamu EKG z nositelné elektroniky atestovaným kardiologem. Dále OZP průběžné online dohlíží na to, že všechny léky předepsané jejím klientům zůstávají v bezpečných kombinacích a případně klienty upozorňuje, že by měli soupis léků konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Praktickým benefitem je pak například to, že u lékaře se klienti OZP můžou prokázat aplikací VITAKARTA, pokud zapomenou plastovou kartičku pojištěnce, anebo to, že aplikace VITAKARTA umožňuje bezpečně uložit skeny / fotografie lékařských zpráv, které už se tak nikdy nemusejí ztratit.

Inzerce

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Proč volit v péči o zdraví OZP? - diskuze

Poradna

Miminko spatne spi od narozeni

| Marta90 | 06.09.2020, 17:52

Dobry den,

Miminko vek 2mes. spatne spi od narozeni. Po kolebani spi 3-5 min a hned se probudi. Neda se ho vubec nikam odlozit..Jelikoz chci aby spal aspon 30min- 1 hod, tak Musim ho porad dokolebavat a musi lezet u mne v rukach...Obcas se probudi kvuli prdikum, Je to na nem videt, ale obcas duvod probuzeni nevim.. v kocarku nechce ani lezet...u prsu muze usnout na 5-10 min, ale taky se pak probudi...vypada, ze jeho nervovy system neumi brzdit... kdyz ho snazim ukladat spat kolebanim, tak velmi casto rve...
Prosim o radu, jaky muze byt duvod takoveho chovani
Dekuj
S pozdravem,
Marija Necajeva

Dobrý den. Nedovedu posoudit, proč miminko špatně spí, zkuste nasadit Pyridoxin 1xdenně1/2 tbl, je to vitamin skupiny B, podporuje vyzrávání mozkových funkcí a zklidňuje.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.09.2020, 12:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce