Kamevéda aneb jak vychovat dítě, aby bylo v životě úspěšné

Už jste slyšeli o Kamevédě? Jedná se o filozofii výchovy dítěte, založenou na rovnováze intelektuálního a pohybového rozvoje.  Jejím zakladatelem je Čech Pavel Zacha, který pomocí této promyšlené, ale velmi přirozené filozofie vychoval svého syna – nyní úspěšného hráče NHL. Pojďme si Kamevédu a její principy představit blíže.

Kamevéda neboli komplexní multirozvojová výchova dětí se zaměřuje na přirozený intelektuální a pohybový rozvoj dítěte hned po jeho narození. Jejím cílem je vychovat z něj šťastného a úspěšného jedince, který bude hravě zvládat svou profesi i osobní život. Jak toho dosahuje?

Principy Kamevédy

Na základě aktuálních vědeckých objevů v oblasti genetiky, molekulární biologie, antropologie, výživy či pedagogiky Kamevéda v prvé řadě doporučuje, aby dítě již v raném dětství plynule přecházelo mezi rozumovými a motorickými činnostmi. Mělo by si hrát, spontánně se zábavnou formou učit a být prakticky po celý den aktivní. Rodiče by ho přitom měli zodpovědně stimulovat, motivovat a podporovat.

Už v této fázi se dítě svými úspěchy a preferencemi výrazně podílí na výběru hlavního směru svého dalšího vývoje a budoucí kariéry. Tím Kamevéda vyvrací zažitý názor, že dítě si své koníčky vybírá až v předškolním, ne-li pozdějším věku. „Zjednodušeně můžeme říci, že tomu, co dítěti v první fázi vývoje nejvíc jde a zároveň ho nejvíc baví, se v další fázi věnujeme více než ostatnímu – u mého syna šlo o sport, u jiných dětí to může být třeba umění nebo technika,“ objasňuje svou filozofii Pavel Zacha. „Už v raném věku tak společně s dítětem najdeme oblast, ve které může být úspěšné. V další fázi potom odhalíme konkrétní odvětví – například hokej, jak tomu bylo u nás, anebo výtvarné umění, matematiku atd. To následně systematicky rozvíjíme víceméně až do dospělosti našeho potomka.“

Profesionální rodičovství

Ke svému naplnění tedy Kamevéda vyžaduje jakousi vrcholovou formu profesionálního rodičovství, kdy je dítě v hierarchii rodiny posunuto v žebříčku hodnot a pozornosti na první místo. Rodiče se mu zvlášť ve věku do šesti let věnují mnoho hodin denně na plný úvazek. Výsledky dle Pavla Zachy ovšem stojí za to a rodičům se jejich snaha vrací: „Kamevéda je reálná cesta, jak zvládat náročnou profesi s neobyčejnou lehkostí. Je to cesta z prostředí průměrných do světa jedinců mimořádných a úspěšných.“ Abyste jako rodiče tuto náročnou cestu zvládli, připravil Pavel Zacha řadu pomůcek, které vám na ní pomohou.

Knížky, hry i domácí tělocvična

Především jsou to tři

První díl Jak vychovat šampiona se zaměřením na vrcholový sport vás provede komplexní výchovou dítěte od jeho narození až po první třídu základní školy. Ve druhém dílu Strategie úspěšné výchovy se dozvíte, jak dítě dovést k životnímu úspěchu, maximální prosperitě a vysoké intelektuální úrovni.

Zatím poslední díl Správné dítě je určený pro rodiče i děti. Obsahuje pohádkové příběhy, které jsou podkladem pro plnění různorodých úkolů ve stejnojmenné hře. Ta děti vede k poznávání přírody, učení se sebekontrole a respektu k okolí, rozvíjení jazykových schopností, ale také budování vzájemného vztahu s rodiči.

Kromě knížek a hry nabízí Kamevéda i

vhodnou pro rodiče, kteří chtějí své děti vést k pohybovým aktivitám všeho druhu. „Jakmile si děti na aktivní pohyb zvyknou, stane se po celé mládí jejich součástí a jejich 'vyznáním'. To, že se dnešní děti tak málo pohybují, není přece jejich vina. Přišly na svět se stejnou touhou pohybovat se a být aktivní jako všechny předchozí generace. Ale svět se změnil. My dospělí jsme změnili naše současné prostředí a neuvědomili si, co to konkrétně u dětí způsobí. Kamevéda nabízí cestu, jak z toho ven,“ shrnuje smysl domácí tělocvičny, ale vlastně i celé Kamevédy Pavel Zacha.


A aby toho nebylo málo, má Kamevéda i svůj vlastní

jehož členové mají privátní přístup k nejnovějším výsledkům vědeckých studií souvisejících s výchovou a rozvojem dětí, k rozhovorům s odborníky z této oblasti, k informacím od rodičů výjimečných dětí atd. Pokud Vás Kamevéda zaujala, můžete se stát jeho členy ještě dnes.

Více informací o Kamevédě naleznete na

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamevéda aneb jak vychovat dítě, aby bylo v životě úspěšné - diskuze

Poradna

Dítě v noci nespí

| TeBeka | 17.08.2018, 07:56

Dobrý den, už začínám být na pokraji sil. Dceři je půl roku a cca od 5. měsíce se v noci každých 30 minut začne mrskat ze strany na strany a začne knourat nebo plakat. To ji po chvilce vzbudí. Tudíž ji mám celou noc na prsu, abysme se alespoň trochu vyspali. Jakmile zabere trvá to opět zhruba 30 minut. Do 5.mesice spala skoro celou noc. Max. se vzbudila 2x - 3x na kojení. Prosim vas můžete mi dát nějakou radu co dělat, nebo alespoň možný důvod proč tomu tak je?

Co se od 5. měsíce změnilo? Dostala nějaké nové příkrmy, kaši? Jak vypadá stolice a větry? Jak vypadá prořezávání zubů?

To vše může způsobit dyskomfort a způsobit neklid.

Zkuste přidat lactoacily a Pyridoxin 1xdenně 1/2tbl, je to vitamin B6, podporuje zklidnění.

 
MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.08.2018, 11:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce