Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak vybrat správný kočárek pro vás i vaše dítě?

Korbička, golfáč, kombinace, sporťák - mamince začátečníci jde jistě z množství pojmů týkajících se kočárků hlava kolem. Nabídka je dnes totiž opravdu široká. Jak se v ní zorientovat a vybrat toho nejlepšího pomocníka pro převážení vašeho dítěte?

Co je kombinovaný kočárek?

Kombinovaný kočárek jsou vlastně takové dva kočárky v jednom. Znamená to, že dostanete podvozek a k tomu korbu pro miminko i sportovní sezení pro větší, sedící dítě. Můžete se setkat také s pojmem trojkombinace - v tom případě se jedná o celý set obsahující navíc ještě autosedačku, která bude kompatibilní s podvozkem kočárku.

Kde budete jezdit?

Před výběrem je důležité si uvědomit, jak a kde chce maminka kočárek využívat. Podle toho se rozhodnete, jaké vlastnosti na vašem kočárku nesmějí chybět a jaké můžete upozadit.

Kočárky do přírody

Kolečka jsou důležitým základem pro kočárky, se kterými chtějí maminky zdolávat vzdálenosti v terénu. Již neplatí, že jediná kvalitní kolečka jsou ta nafukovací. Kolečka se speciálně vyvinutou pevnou výplní dnes nabízí minimálně stejně komfortní jízdu, jako ta nafukovací. Navíc ušetří starosti s dofukováním a vyhnete se také propíchnutí. Důležité je, aby kolečka byla dostatečně velká a odpružená.

U kočárků do terénu pak není na obtíž, když podvozky mají nějaké kilo navíc. Zajistí tak větší stabilitu a zabrání převrácení.

Ideálním kočárkem, který zvládne i těžký terén a zároveň neudělá ostudu na procházce ve městě je   Má velmi bytelný podvozek a kvalitní kola a do detailu propracovanou korbu i sportovní sezení. Za své kvality získal v minulosti nejlepší hodnocení v prestižním testu organizace Stiftung Warentest.

Kočárky do města

Ve městě maminka potřebuje, aby se kočárek snadno ovládal a nebyl příliš těžký na zvedání při cestách městskou hromadnou dopravou. Na procházkách městskými parky je samozřejmě důležitý také moderní design. Pro tyto účely jsou vhodné kočárky s menšími kolečky a lehčími podvozky. Pokud byste se v průběhu používání rozhodli, že chcete přeci jen častěji do přírody, značky dnes nabízí řešení v podobě možnosti výměny koleček za sportovnější verzi.

Snadno ovladatelný, lehký kočárek, který ale zároveň má kvalitní podvozek i kola, je   Má spoustu praktických vychytávek jako například skládání jednou rukou.

Kočárky na sport

Běhání je dnes velkým trendem. Pokud patříte také ke sportovním nadšencům, poohlídněte se po kočárcích, které budou zvládat vaše tempo. Kočárky určené pro sport se vyznačují trojkolovým podvozkem s kvalitními koly. Nesmí chybět ani ruční brzda umístěná na madle. Jedině tak bude vaše sportování bezpečné pro vás i miminko.

Skvělým parťákem na sportování je kočárek   který je schválený jak pro běhání, tak pro inline bruslení. Využívají ho i profesionální trenérky strolleringu (cvičení maminek s kočárky).

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak vybrat správný kočárek pro vás i vaše dítě? - diskuze

Poradna

Cestovní postýlka

| 123Shinda | 22.01.2020, 13:48

Dobrý den paní doktorko, budu brzy babička a ráda bych znala názor pediatra na užívání cestovní postýlky pro kojence v rámci denního režimu ze zdravotního hlediska. Nemůžu nikde najít a tak se omlouvám, že Vás zdržuji. Mě osobně se cestovní postýlka zdá pro každodenní užívání nevhodná (síťka kolem postýlky, nízká výška ležení, špatné odvětrávání matrace...)...někteří uživatele, ale argumentuji, že po výměně matrace za kvalitnější matraci lze cestovní postýlku jako postýlku na dlouhodobé spaní a užívání klidně používat. Můžu znát Vás názor na tyto v podstatě provizorní postýlky užíváné jako každodenní ? Můžou síťky, které jsou kolem postýlky ovlivňovat zrak novorozenců? Děkuji za odpověď a mějte se moc hezky. Šmičková

Dobrý večer, cestovní postýlka je určena pro dočasný či přechodný pobyt kojence mimo domov (návštěvy, dovolené apod.). Jejich konstrukce i vybavení a samozřejmě i cena jsou různé. V každém případě je výhoda snadného složení i rozložení, postýlka by měla mít stavitelnou výšku (dle věku kojence) a kvalitní pevnou matraci. Nevím o žádném zdravotním riziku při používání cestovní postýlky, Vaše obavy z poškození zraku ze síťových postranic postýlky jsou zbytečné. Jediné, nač je třeba pomýšlet, je stabilita postýlky u batolat, která již stojí, chodí a mají tendence z postýlky vylézt. V takových případech je vhodné využívat pevných dětských postýlek. Přeji klidný večer, Dr Ludvíkovská

MUDr. Květoslava Ludvíkovská | Babyonline | dnes, 07:01
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace