Co vše si zabalit do porodnice? Canpol babies poradí!

V bříšku už si hoví vaše první miminko a vy se pomalu chystáte na jeho příchod. Shromažďujete informace o mateřské dovolené, o šestinedělí, kojení i laktaci a určitě také o samotném porodu. My vám dnes doporučíme, co by nemělo chybět ve vaší tašce do porodnice a jak si pohodlně a diskrétně užít první dny po porodu. Pojďte s námi objevovat pomocníky pro budoucí maminky od značky Canpol babies.

Připravit se, jedem!

Ať už si poctivě chystáte tašku 4 – 6 týdnů před porodem, nebo milujete adrenalin a balit se budete v okamžiku prvních poslíčků, tak vám doporučujeme si kromě tabulky čokolády a průkazky pojišťovny zabalit i další praktické položky. Určitě už víte, že si musíte nachystat základní hygienické potřeby (kartáček s pastou, sprchový gel, šampon, hřeben, ručník), ale také pohodlnou obuv (nožky mohou být nateklé), kapesníky, gel z dubové kúry (na poraněnou hráz) či drobnou svačinku a neslazené pití. Každá porodnice má většinou k dispozici seznam základních potřeb na svém webu.

Canpol babies ví, co se bude hodit

Nezapomínejte však ani na další důležité pomůcky.

jsou v podstatě nezbytností, když rodíte přirozeně. Tělo se hned po porodu čistí a klasické vložky mnohokrát nestačí tyto „očistky“ absorbovat. Ale nemějte obavy – někdy se jedná pouze o pár dní a maximálně po šestinedělí se vše vrátí k normálu.


Porodníci také doporučují přinést si pružné poporodní

které jsou prodyšné a po porodu vás nikde netlačí. Můžete si koupit balení několika jednorázových kalhotek, anebo vsadit na multifunkční kalhotky, které můžete přeprat a použít znovu.


Další položkou je určitě pohodlná

s odepínacími košíčky, díky které bude kojení jednoduché. Materiál by měl být ideálně bavlněný a dbejte na výběr správné velikosti – prsa jsou po porodu nalitá mateřským mlékem, a tak můžete mít větší objem. V podprsence nesmí chybět speciální tampóny, které zadržují vytékající mléko.

by neměly dráždit pokožku, musí být prodyšné, vysoce absorpční a příjemné k citlivé pokožce. V Canpol babies můžete vsadit také na skvělé tampóny s

které urychluje hojení a působí antibakteriálně.


pomáhají maminkám, které mají malé bradavky nebo jsou prsa po kojení podrážděna, bolavá a bradavky popraskané. Miminko tak pije přes měkoučký silikon, bradavky se hojí a regenerují.


V nemocnicích občas mívají k dispozici elektrické

Můžete si však zakoupit také svou ruční odsávačku, která je levnější, jednoduchá na ovládání i údržbu.

A když už máte vše sbaleno, stačí vyčkávat na první poslíčky a pak si užít ten nádherný okamžik, když poprvé uvidíte svou holčičku nebo chlapečka.

Canpol babies Česká republika

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, spokojeným zákaznicím, ale i inovativnímu přístupu, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Nezapomínáme ani na zábavu a rozvoj motoriky našich nejmenších zákazníků. Značka

usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Co vše si zabalit do porodnice? Canpol babies poradí! - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám těhotenskou cukrovku (léčenou Glucophage 500mg-0-1000mg) a mám termín porodu dle UTZ 06.09.2018. Dnes ranní lačná gly 6,5. 3.9. jsem na UTZ měla hraniční množství plodové vody s odhadovanou váhou plodu 3350g. Na vlastní žádost mi byl proveden Hamiltonův hmat. Z posledního vyšetření: FX3, pphl, CS4, TK 120/80,otoky 0,Váha 105Kg, na začátku těh 98kg. Výsledky UTZ: pphl II, AS +prav. 140/min, oligohydramniom, placenta na ZS grade 2-typ 0. PI UA 0,99 PI MCA 1,40 CPR 1,577. Biometrie: hlav obtížně - PBD 94=39+0, HC 331=37+1, AC 343=38+4, FL 73=37+0, EFW 3350g
04.09. mi začali poslíčci trvalo to 6 hodin. nejčastěji chodili po 8 minutách. Pak jako když utne. Odpoledne mi odešla hlenová zátka. Od té doby se nic neděje. Na další kontrolu jdu až 10.09.2018. Co si myslíte o přenášení s těh.cukrovkou popřípadě o vyvolávaném porodu a riziku pro miminko? Zatím to nikdo v porodnici neřeší, moje obvodní gyn. mi říkala, že bych přenášet neměla. Jaká je pravděpodobnost, že se porod rozeběhne sám? Děkuji za Váš názor. Kateřina

Dobrý den paní Kateřino,

Vaše informace jsou vyčerpávající – jen to shrnu: termín porodu dnes, dítě 3350g, gestační diabetes na Glucopage, glykemie v normě, méně plodové vody, ale to je v této fázi gravidity fyziologické.

Zda se Váš porod rozběhne sám je velmi pravděpodobné, otázkou je kdy. Máte pravdu, že obecně se u gestačního diabetu nedoporučuje přenášet. Váha plodu ale není vysoká i když UZ odhad může být nepřesný, obecně se počítá s  +- 10% váhy plodu a čím je plod větší, tím může být odhad váhy víc nepřesný. Navíc dle UZ zápisu je už hlavička hodně nízko a její měření je také nepřesné. Možná bude spíš větší.

Asi bych se znovu obrátila na svého ošetřujícího gynekologa, který by Vás mohl odeslat do porodnice se zdůrazněním o plánovaní indukce porodu pro výše uvedené.

Zdravím Dr. S. Motlová

MUDr. Simona Motlová | Babyonline | 07.09.2018, 20:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce