Inzerce
Inzerce
Inzerce

Čistěte dětské oblečení ekologicky!

V současné době se skloňuje imunita a zdraví úplně všude. Jako rodiče se jistě soustředíte především na zdraví svých nejmenších, kupujete jim vitamíny a ovoce a dohlížíte na to, aby chodili ven teple oblečení. Napadlo vás však někdy, že právě to teplé oblečení může být jednou z příčin nemocí vašich dětí?
Péče o sezónní oblečení je velmi důležitá. Představte si, že po půl roce vytáhnete ze skříně bundy, čepice, nákrčníky, šály, rukavice a čepice a bez jakékoliv péče je dítěti obléknete. Oblečení je po skladování plné bakterií, virů a mohou se v něm množit i některé druhy plísní a hub.

První, co dítě udělá, je, že všechny tyto negativní mikroorganismy vdechne nebo se dostanou na jeho pokožku, sliznice a zde už se jen množí a množí. Pak už je jen otázkou času, kdy nemoc propukne.

 

Oblečení ukládejte po sezóně čisté

Nechceme v žádném případě naznačit, že se o dětské oblečení neumíte postarat, nebo že to děláte špatně. Jen se zkrátka někdy stane, že ho na jaře uklidíte bez vyprání a na podzim na to zapomenete. Abyste tedy podpořili imunitu svých dětí, měli byste dbát na to, aby . Toho se dá docílit, když ho před uložením nebo po vybalení vyperete nebo vyčistíte. Je však potřeba myslet i na to, že v dnešní době je na trhu řada materiálů, od přírodních až po umělé nebo velké množství sportovních membrán.

Může to někdy být o strach, jen tak trička, mikiny, tepláky, bundy i další kousky doma strčit do pračky, abyste oblečení nezničili. Proto je vhodné svěřit je do rukou profesionálů v prádelnách a čistírnách. Správným a profesionálním čištěním dokážete zimní oblečení zbavit všech škodlivých bakterií a zajistíte tak navíc, že se nepoškodí.

Inzerce

Dětské oblečení pošlete do čistírny

Profesionální čištění se však netýká jen sportovního a speciálního oblečení. Je totiž perfektní variantou i pro praní a obecně. Máme na mysli dupačky, bodýčka, trička, mikiny, tepláčky, látkové plenky, zkrátka všechno, co přijde do kontaktu s citlivou dětskou pokožkou.

Prací prášky a další prostředky, které se běžně pro praní doma používají, obsahují chemické sloučeniny, které mohou pokožku dětí dráždit. Možná doma používáte gelové prací prostředky, které na rozdíl od prášků tolik neusazují na oblečení, přesto byste pro jistotu měli přidat jeden cyklus máchání. Na znečištěné prádlo asi používáte žlučové mýdlo či mýdlové ořechy, které jsou sice šetrné k životnímu prostředí, ale nejsou tak účinné.

V profesionálních čistírnách, které disponují technologií SoftWash Xtreme Care, která se vyznačuje čisticím procesem šetrným k životnímu prostředí, dokážou ekologicky a zároveň velmi kvalitně.

Inzerce

Při praní se spotřebuje méně elektrické energie, minimální množství vody, a navíc se k praní využívají výhradně biologicky odbouratelné prací prostředky, které neznečišťují vodu ani vzduch a jsou navíc šetrné k pokožce. V porovnání s chemickým čištěním přináší tato technologie také zářivější barvy, bělejší bílou a snadnější odstranění olejových skvrn.

Pro prevenci onemocnění v zimě tak uděláte opravdu hodně. Kromě toho bude dětské oblečení vypadat skvěle a vaše děti se budou cítit v jemném, voňavém a hygienicky čistém oblečení prostě skvěle. Navíc ušetříte spoustu času, který můžete místo pračce a žehličce věnovat svým dětem.

Inzerce

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Čistěte dětské oblečení ekologicky - diskuze

 • Praní
  Dětské oblečení peru v prášku určený pro děti a citlivou pokožku, je hypoalergenní od Eurona by Černy. Navíc značka je ekologicky šetrná ;-)
  Lenuska1234   | 10.02.2022 22:31:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Prani
  Tak já třeba Peru ve slizu, který si vyrábíme z tuhého mýdla a jedlé sody a když se přidá sušení v létě na vzduchu, je to super. Občas když nestíhám, sáhnu po klasickém dětském prášku, máme rádi lovelu a super je Jelínek. Mýdlové ořechy jsou celkem na prd.
  Hlisnikovskaveronika   | 05.02.2022 16:42:28
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Diazepam u dítěte

| ivanka009 | 03.01.2023, 13:24

Dobrý den paní doktorko, syn měl v necelých 3 letech febrilní křeče (krátký záchvat),v nemocnici byl pár dní na pozorování a při propuštění mu lékaři napsali rektální roztok Diazepam,který máme mít doma a v případě opakování ihned použít. Pak po propuštění jsme šli k naší doktorce a ta mu napsala ještě diazepam v tabletách,s tím, že mu máme dát 1/4 tablety preventivně vždycky při teplotě 38°C. Dokonce nám to napsala i do přihlášky do školky, že tyto tablety má mít ve školce. V nemocnici toto doporučení nebylo, stačí dávat čípky a hlídat teplotu aby nevystoupala. Doporučujete vy mu takto podávat ten diazepam? Já mu ho takto dávat nechci, teploty má docela často, čípky nám zabírají, ten diazepam jsem mu dávala snad jen 1x, když měl 39, protože jsem se bála, aby se mu ty křeče neopakovaly. Nyní mu je 4,5 roku, tak doufám, že už se ta pravděpodobnost opakování křečí snižuje. Děkuji za Váš názor.

Dobrý den, dle neurologických doporučení není třeba podávat Diazepam preventivně při teplotách.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 12.01.2023, 10:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
×