Inzerce
Inzerce
Inzerce

Čistěte dětské oblečení ekologicky!

V současné době se skloňuje imunita a zdraví úplně všude. Jako rodiče se jistě soustředíte především na zdraví svých nejmenších, kupujete jim vitamíny a ovoce a dohlížíte na to, aby chodili ven teple oblečení. Napadlo vás však někdy, že právě to teplé oblečení může být jednou z příčin nemocí vašich dětí?
Péče o sezónní oblečení je velmi důležitá. Představte si, že po půl roce vytáhnete ze skříně bundy, čepice, nákrčníky, šály, rukavice a čepice a bez jakékoliv péče je dítěti obléknete. Oblečení je po skladování plné bakterií, virů a mohou se v něm množit i některé druhy plísní a hub.

První, co dítě udělá, je, že všechny tyto negativní mikroorganismy vdechne nebo se dostanou na jeho pokožku, sliznice a zde už se jen množí a množí. Pak už je jen otázkou času, kdy nemoc propukne.

 

Oblečení ukládejte po sezóně čisté

Nechceme v žádném případě naznačit, že se o dětské oblečení neumíte postarat, nebo že to děláte špatně. Jen se zkrátka někdy stane, že ho na jaře uklidíte bez vyprání a na podzim na to zapomenete. Abyste tedy podpořili imunitu svých dětí, měli byste dbát na to, aby . Toho se dá docílit, když ho před uložením nebo po vybalení vyperete nebo vyčistíte. Je však potřeba myslet i na to, že v dnešní době je na trhu řada materiálů, od přírodních až po umělé nebo velké množství sportovních membrán.

Může to někdy být o strach, jen tak trička, mikiny, tepláky, bundy i další kousky doma strčit do pračky, abyste oblečení nezničili. Proto je vhodné svěřit je do rukou profesionálů v prádelnách a čistírnách. Správným a profesionálním čištěním dokážete zimní oblečení zbavit všech škodlivých bakterií a zajistíte tak navíc, že se nepoškodí.

Inzerce

Dětské oblečení pošlete do čistírny

Profesionální čištění se však netýká jen sportovního a speciálního oblečení. Je totiž perfektní variantou i pro praní a obecně. Máme na mysli dupačky, bodýčka, trička, mikiny, tepláčky, látkové plenky, zkrátka všechno, co přijde do kontaktu s citlivou dětskou pokožkou.

Prací prášky a další prostředky, které se běžně pro praní doma používají, obsahují chemické sloučeniny, které mohou pokožku dětí dráždit. Možná doma používáte gelové prací prostředky, které na rozdíl od prášků tolik neusazují na oblečení, přesto byste pro jistotu měli přidat jeden cyklus máchání. Na znečištěné prádlo asi používáte žlučové mýdlo či mýdlové ořechy, které jsou sice šetrné k životnímu prostředí, ale nejsou tak účinné.

V profesionálních čistírnách, které disponují technologií SoftWash Xtreme Care, která se vyznačuje čisticím procesem šetrným k životnímu prostředí, dokážou ekologicky a zároveň velmi kvalitně.

Inzerce

Při praní se spotřebuje méně elektrické energie, minimální množství vody, a navíc se k praní využívají výhradně biologicky odbouratelné prací prostředky, které neznečišťují vodu ani vzduch a jsou navíc šetrné k pokožce. V porovnání s chemickým čištěním přináší tato technologie také zářivější barvy, bělejší bílou a snadnější odstranění olejových skvrn.

Pro prevenci onemocnění v zimě tak uděláte opravdu hodně. Kromě toho bude dětské oblečení vypadat skvěle a vaše děti se budou cítit v jemném, voňavém a hygienicky čistém oblečení prostě skvěle. Navíc ušetříte spoustu času, který můžete místo pračce a žehličce věnovat svým dětem.

Inzerce

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Čistěte dětské oblečení ekologicky - diskuze

 • Praní
  Dětské oblečení peru v prášku určený pro děti a citlivou pokožku, je hypoalergenní od Eurona by Černy. Navíc značka je ekologicky šetrná ;-)
  Lenuska1234   | 10.02.2022 22:31:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Prani
  Tak já třeba Peru ve slizu, který si vyrábíme z tuhého mýdla a jedlé sody a když se přidá sušení v létě na vzduchu, je to super. Občas když nestíhám, sáhnu po klasickém dětském prášku, máme rádi lovelu a super je Jelínek. Mýdlové ořechy jsou celkem na prd.
  Hlisnikovskaveronika   | 05.02.2022 16:42:28
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,

prosím o konzultaci: dítě 4 roky, dříve problém se zácpou, byl po tu dobu extrémní strach z bolesti při vyprazdňování, dítě si vytvořilo blok a naučilo se kakat pouze v noci ve spánku, když se tělíčko uvolnilo a nemělo odpor. Přes den zkoušet odmítalo a stolici blokovalo.
Nyní již dlouhou dobu zácpa není, stolice je pravidelná, ovšem stále jen v noci, přes den dítě nechce zkoušet nebo zkouší jen na oko, je to pro něj "pohodlné". Nechce se mi jít do toho natvrdo a nechat dítě v noci bez plínek a v noci stále kontrolovat, zda se nevykaká, to ani nejde ohlídat, navíc jsem na děti sama a potřebuji taky někdy spát :). Raději bych nejprve aby se opět konečně vrátila stolice přes den a pak teprve dítě učit spát bez plínek, ale jak na to? Máte prosím nějaké zkušenosti nebo fígl? Lákání na odměny nefunguje, raději si je odpustí...

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den. Zatím jsem se s takovým problémem nesetkala. Pravidelná stolice je i nácvik vyprazdňování, píšete, že se dítě bojí. Je třeba trpělivě vysvětlovat, že se nejedná o bolest.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 19.08.2022, 14:23
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×